Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Na zdjęciu Anna Huk
Reklama

Solidarna Polska utrzymała swojego człowieka w zarządzie województwa podkarpackiego. Od wtorku zasiada w nim Anna Huk.

Anna Huk w zarządzie województwa podkarpackiego zastąpiła Marię Kurowską, która w październikowych wyborach parlamentarnych zdobyła mandat posła. Kurowska była w zarządzie przedstawicielem Solidarnej Polski – koalicyjnej “przystawki” PiS. 

W sejmiku podkarpackim Solidarna Polska ma dwóch radnych: wspomnianą Annę Huk i Jana Dziubińskiego. Partia Zbigniewa Ziobro zdecydowała, że na członka zarządu województwa rekomenduje Annę Huk, której nowe stanowisko we wtorek powierzyli radni.

Za powołaniem Huk do zarządu głosowało 25 radnych, pięciu się wstrzymało, nikt nie był przeciwny.

45-letnia Anna Huk jest szefową Solidarnej Polski w powiecie jarosławskim, w latach 2010-2014 była radną Radymna. Huk skończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest mężatką, ma czworo dzieci. 

We wtorek sejmik wybrał także nowego wiceprzewodniczącego. Wojciech Zając (PiS) zastąpił Teresę Pamułę, która z listy PiS dostała się do Sejmu.

– To dobre kandydatury na tak ważne stanowiska, ludzie którzy posiadają bogate doświadczenie samorządowe, właściwie przygotowani do pełnienia tak odpowiedzialnych funkcji w województwie – mówił podczas sesji marszałek Władysław Ortyl.

W 33-osobowym sejmiku podkarpackim rządzi PiS. Ma 25 radnych, w opozycji są Koalicja Obywatelska (5 radnych) i PSL (3 radnych).

W 5-osobowym zarządzie województwa zasiadają: Władysław Ortyl (marszałek, PiS), Piotr Pilch (wicemarszałek, PiS), Ewa Draus (wicemarszałek, PiS), Stanisław Kruczek (członek zarządu, Porozumienie Jarosława Gowina) i Anna Huk (członek zarządu, Solidarna Polska).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: