Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Długo nie szukała nowego miejsca w polityce. Anna Skiba, była szefowa podkarpackiej Nowoczesnej, przeszła do nowej partii Teraz! Ryszarda Petru.

Anna Skiba w sobotę w Warszawie pojawiła się na konferencji Ryszarda Petru, byłego szefa Nowoczesnej, który ogłosił powstanie swojej nowej partii – Teraz! Przeszli do niej także byli parlamentarzyści N.: partnerka Petru – Joanna Schmidt oraz Joanna Scheuring-Wielgus, które obecnie z Petru w Sejmie tworzą koło poselskie Liberalno-Społeczni.

Ryszard Petru zapowiedział, że 9 grudnia odbędzie się konwencja założycielska Teraz! W grupie kilkunastu osób, które pojawiły się na konferencji byłego szefa Nowoczesnej była także Anna Skiba. Do piątku Skiba była liderką N. na Podkarpaciu. Ona i prawie 200 innych działaczy rzuciło legitymacjami partyjnymi. Podkarpacka Nowoczesna została rozwiązana.

Anna Skiba w piątkowej rozmowie z Rzeszów News zapowiedziała, że przejdzie do nowej partii, która pojawi się na polskiej scenie politycznej, ale nie chciała wtedy zdradzić, do jakiej. Już w sobotę okazało się, że nowym ugrupowaniem Skiby będzie Teraz! Skiba popierała Ryszarda Petru, gdy w listopadzie 2017 r. stracił on przywództwo w Nowoczesnej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Próbowaliśmy w sobotę porozmawiać z Anną Skibą. Bezskutecznie, telefonu komórkowego nie odbierała. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 
Reklama