Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Długo nie szukała nowego miejsca w polityce. Anna Skiba, była szefowa podkarpackiej Nowoczesnej, przeszła do nowej partii Teraz! Ryszarda Petru.

Anna Skiba w sobotę w Warszawie pojawiła się na konferencji Ryszarda Petru, byłego szefa Nowoczesnej, który ogłosił powstanie swojej nowej partii – Teraz! Przeszli do niej także byli parlamentarzyści N.: partnerka Petru – Joanna Schmidt oraz Joanna Scheuring-Wielgus, które obecnie z Petru w Sejmie tworzą koło poselskie Liberalno-Społeczni.

Ryszard Petru zapowiedział, że 9 grudnia odbędzie się konwencja założycielska Teraz! W grupie kilkunastu osób, które pojawiły się na konferencji byłego szefa Nowoczesnej była także Anna Skiba. Do piątku Skiba była liderką N. na Podkarpaciu. Ona i prawie 200 innych działaczy rzuciło legitymacjami partyjnymi. Podkarpacka Nowoczesna została rozwiązana.

Anna Skiba w piątkowej rozmowie z Rzeszów News zapowiedziała, że przejdzie do nowej partii, która pojawi się na polskiej scenie politycznej, ale nie chciała wtedy zdradzić, do jakiej. Już w sobotę okazało się, że nowym ugrupowaniem Skiby będzie Teraz! Skiba popierała Ryszarda Petru, gdy w listopadzie 2017 r. stracił on przywództwo w Nowoczesnej.

Próbowaliśmy w sobotę porozmawiać z Anną Skibą. Bezskutecznie, telefonu komórkowego nie odbierała. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

20 KOMENTARZE

 1. Ale tak spoglądając na to wszystko to tak ;
  Jedne partie powstawają ,inne upadają ,kolejne zmnieniają szyldy ,
  chętni do wstąpienia tańczą dookola ja przy stole z ruletką tylko krupier trzyma karty i puszcza kulke i mamy to samo –
  korytko czeka a Oni sie tasują przychodzą ,odchodzą a za chwile znikną z pamięci tak jak Ci co już byli przy korycie i teraz pies z kulawą nogą o nich nie wspomni
  bo to nie są jakieś wybitne jednostki co coś zrobiły wielkiego ,przełomowego dla Suwerena One tylko mówią co zrobią a efekty widać od 1945 do dzisiaj bo to nie emocje a misja i pasja dla Suwerena powinna być istotą działania a nie koryto ; O !

 2. Pier####cie Hipolicie, a co jeśli osoba która podpisuje się jako „Anna Skiba” rzeczywiście nosi takie imię i nazwisko? Jednemu psu Burek?

 3. Nie znam osobiście A. Skiby, jest mi ona całkowicie obojętna lecz czytając ten wpis kogoś, kto podpisał się „Anna Skiba” stwierdzam, że jest to już przestępstwo:
  KK Art. 190a.
  [Uporczywe nękanie. Kradzież tożsamości]
  § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
  Tylko od prawdziwej Anny Skiby zależy, co dalej z tym zrobi. Ja bym nie odpuściła.

 4. Rzeszow-news.pl wyciagnal jakas nieznana pania z kapelusza, ktorej nikt normalny nie widzial ani o niej nie slyszal. Poniewaz to portal polityczny spod znaku totalnej opozycji takie kwiatki jeszcze nie raz nam zaserwuje

 5. Bankier założył nowe koryto i od razu świnki się pchają do niego, ale to przecież każdy wie.. nie trzeba o tym pisać i denerwować ludzi.

 6. Co prawda Schetyna to klaun ale nie tak śmieszny nie tej klasy jak Petru. Z ręką na sercu nie mówcie że Was nie śmieszy gdy zwołuje konferencje i do pełnej sali dziennikarzy mówi że „ryba psuje się od góry” albo ”
  po Świętach mamy święto 6 Króli”

 7. Co mnie to obchodzi? Rzeszów News będzie teraz informował o każdej zmianie partii każdego „polityka” bez znaczenia? Kim wgl jest ta pani?

 8. Konwencja wyborcza nowej platformy obywatelskiej zostanie przeprowadzona zapewne nie wcześniej jak na ,,Święto 6 króli,, w roku 2190.W co ta pani stomatolog wlazła ,w bagno,, albo w polityczne szambo, chyba lepiej żeby leczyła zęby u dzieci.

 9. Król kompromitacji założył partię, kabaret. Dołączyć do niego to jak trzasnąć samemu sobie w pysk a potem przeprosić, porażka…

 10. Żałosne. Co to za persona. Czy zajmowanie się dewiacja polityczna jest warte pisania? Zwl o tej pani? Niedługo baba do PiS się zapisze byle by na siłę gdzieś byc. Porażka

Comments are closed.