Zdjęcie: Maciej / Czytelnik Rzeszów News

Kibole mają antysemityzm we krwi? Chyba tak. Ci ze Stali Rzeszów właśnie pokazali swoją nienawiść do Żydów. Na szczęście, zareagowała Straż Miejska. 

O antysemickim transparencie „zapraszającym” na 90. piłkarskie derby Rzeszowa pomiędzy Resovią a Stalą (odbędą się 30 września na Stadionie Miejskim), w sobotę poinformował nas Maciej, Czytelnik Rzeszów News. 

Skandaliczny transparent wywieszono na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Krzywoustego na osiedlu Piastów. Przedstawia przekreślony herb Resovii, nad którym umieszczono kapelusz rabina i zwisające pejsy. Jest też napis: „30.09. Tylko Stal. Wszyscy na derby”.

– Skoro transparent jest tam, to na Nowym Mieście [„teren” szalikowców Stali – przyp. red.] prawdopodobnie jest tego więcej. Zwykle „zaproszeń” na mecze w tej płachtowej formie jest cała seria. Nikomu nie przeszkadza – zasygnalizował nam pan Maciej. 

O antysemickim transparencie, który „zaprasza” na derby Rzeszowa, w sobotę powiadomił Straż Miejską. – Usunie? – zastanawiał się nasz Czytelnik.

 

– Przy SP 23, obok śmietnika na odchody, od paru miesięcy można „podziwiać” napis: „Posprzątaj po swoim Ukraińcu”. Kibolom w tym mieście wolno wszystko, ale fajnie by było, gdyby bezkarnie nie pluli na inne narody – uważa pan Maciej. 

Strażnicy zdjęli transparent 

Straż Miejska w Rzeszowie potwierdza, że w sobotę otrzymała zgłoszenie o antysemickim transparencie. – Wyślemy tam patrol, podejmiemy czynności. Sprawdzimy te treści i podejmiemy działania – zapowiadał w południe dyżurny SM. 

Po godz. 14:00 otrzymaliśmy informacje, że strażnicy zdjęcia transparent. – Nie było zgody na jego wywieszenie, transparent był również nieestetyczny. Spróbujemy ustalić, kto go zawiesił – przekazał nam dyżurny SM.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama