Reklama

Papierowy informator Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nabrał życia. WSIiZ, jako pierwsza uczelnia w Polsce, wykorzystała rzeczywistość rozszerzoną, by w ciekawy sposób zapoznać kandydatów ze swoją ofertą.  

Dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości aplikacja wyznacza nową jakość interakcji pomiędzy uczelnią a kandydatami. Jak to działa? Wystarczy mieć przed sobą papierowy informator rekrutacyjny i ściągnąć aplikację helloWSIiZ, stworzoną przez WSIiZ wspólnie z firmą MobiTouch, którą tworzą absolwenci informatyki tej uczelni.

– Na ekranie smartfona można zobaczyć treści, które nie są widoczne na papierze. Miejsca oznaczone specjalnymi symbolami dają możliwość zdobycia szerszej informacji na wybrany temat, obejrzenia dodatkowych zdjęć i filmów lub też wirtualnego zwiedzenia budynków uczelni – wyjaśnia Szymon Taranda z biura prasowego WSIiZ.

– Na przykład na stronie wydrukowanego informatora widzimy zdjęcie studentki jednego z kierunków. Po „najechaniu” na zdjęcie smartfonem, aplikacja wyświetla filmik, na którym opowiada ona więcej o kierunku studiów, o możliwościach pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu papierowa broszura nabiera życia – dodaje Taranda.

HelloWSIiZ łączy w sobie świat realny oraz rzeczywistość wirtualną. Korzysta jedynie z kamery, w którą wyposażony jest smartfon oraz wykorzystuje dostęp do internetu.

Kandydaci na studia widzą jak na ekranie smartfonu ożywają osoby, których zdjęcia skanują, przeglądają obszerne galerie zdjęć, zwiedzają budynki uczelni i laboratoria WSIiZ, czytają rozszerzone informacje dotyczące kierunków studiów i oferowanych specjalności, odwiedzają dedykowane serwisy internetowe, czy prowadzą rozmowy poprzez uczelniane serwisy społecznościowe.

Użytkownicy aplikacji chwalą taki sposób prezentacji informacji o uczelni.

– Pomogła mi dowiedzieć się więcej o uczelni. W informatorze widzę tylko zdjęcie studenta i jego krótką wypowiedź, ale jak „najadę” na niego smartfonem to uruchamia mi się filmik, na którym opowiada on o kierunku, o realiach studiowania, o możliwościach zatrudnienia. Dużo więcej informacji dzięki temu zdobywam. Rewelacyjny pomysł – komentuje Tomasz Krakowiecki, który złożył podanie na ekonomię we WSIiZ.

Zobacz filmy o aplikacji helloWSIiZ:

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: