Zdjęcie: Pixabay / Reprodukcja: Lekcja anatomii doktora Tulpa, Rembrandt van Rijn

26 lipca rzeszowskie kino Zorza zaprezentuje wystawę Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie.

Wystawa skupia się na ostatnich latach życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najpłodniejsze.

– Poznamy historię życia Rembrandta, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie. To pozwala poznać fenomen tego wielkiego malarza – przekazuje nam Katarzyna Kazanecka z kina Zorza.

Twórcy filmu otrzymali uprzywilejowany dostęp do muzeów i galerii. Dzięki temu mogli dokładnie przeanalizować każde arcydzieło, które wyszło spod pędzla Rembrandta. Pomagają im w tym czołowi historycy sztuki. 

Wystawa na Ekranie

Spotkanie z Rembrandtem jest częścią cyklu „Wystawa na Ekranie”. Polega on na przybliżaniu wybitnych malarzy i ich dzieł z muzeów na całym świecie.

– Na dużym ekranie, w jakości obrazu HD prezentujemy wystawy tematyczne. Są one uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób – tłumaczą organizatorzy.

Jak przekonują, arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki na kinowym ekranie można obejrzeć z różnych perspektyw. Wędrówkę po salach galeryjnych i muzealnych urozmaicają biografie artystów i wypowiedzi ekspertów, którzy analizują styl i technikę obrazów.

Bilety na film-wystawę kosztują 20 zł. Początek o godz. 17:30. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama