Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

Pochodzący z Rzeszowa Arkadiusz Kłusowski w piątek (28 maja) zagra koncert w Estradzie Rzeszowskiej w ramach Estrada Studio Live. Będzie promował swój drugi album „Lumpeks”. 

Arkadiusz Kłusowski na szersze muzyczne wody wypłynął w 2013 roku, gdy zajął trzecie miejsce w The Voice of Poland w TVP. Część słuchaczy słyszy w jego głosie młodego Artura Rojka, inni nazywają męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow.

Mimo tych porównań, Arek Kłusowski to niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. Wydany w lutym singiel „Antarktyda” zapowiada drugi album i nowy rozdział w karierze wokalisty.

Kłusowski był m.in. solistą w Wojsku Polskim w 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich czy założył Rzeszowską Grupę Artystyczną, z którą występował w teatrach w całej Polsce i organizował słuchowiska w stacjach radiowych. Udzielał się w trzech kapelach, m.in. heavy metalowym Trylogy, supportując takie zespoły jak Dżem, Kombii czy Feel.

Kłusowski wymyślił i powołał do życia festiwal muzyczny – Rzeszowskie Święto Wokalne i jako dyrektor artystyczny zdobył finansowanie na jego kolejne cztery edycje, grał tytułową rolę w musicalu „Dzwonnik z Notre Dame”, występował u boku Mariana Opani w Teatrze Buffo, produkował i organizował koncerty z piosenkami Anny Jantar w Teatrze Capitol.

Arek po The Voice of Poland zaczął pisać piosenki dla wielu popularnych artystów m.in. Ewy Farny, Sound’n’Grace czy Mateusza Ziółko. W marcu 2019 r. ukazał się jego debiutancki autorski album „Po tamtej Stronie”. Album sfinansował z własnych pieniędzy. Przy jego produkcji pracował m.in. z Darią Zawiałow i jej producentem Michałem Kushem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po dwóch latach przerwy Kłusowski wrócił pod szyldem wytwórni Kayax. Pod koniec 2020 r. w sieci pojawiła się świąteczna piosenka jego autorstwa, którą zaśpiewał w reklamowym klipie razem z Julią Wieniawą i Mery Spolsky. Utwór osiągnął rekordowe 14 mln wyświetleń. Singiel „Antarktyda” zapowiada drugą płytę „Lumpeks”, która właśnie się ukazała. 

– Sztuka powinna być o czymś, zabierać głos w ważnych sprawach. A skoro jestem teraz w takim miejscu, w którym ten głos mam, to nieskromnie postanowiłem się wypowiedzieć w sposób dosadny i bezkompromisowy – mówi Arek. Na „Lumpeksie” znalazły się eseje o zabarwieniu lekko surrealistycznym, krytyka systemu i refleksje na temat współczesności.

– Śpiewam o presji, konwenansach, zachowawczości, kompleksach i pozorach, które świat na nas wymusza, o beztroskim konsumpcjonizmie, bezrefleksyjnej zabawie, o otaczającej nas bylejakości i tandecie. Na „Lumpeksie” jednak nie rozliczam się tylko ze światem, ale także ze sobą, z toksycznymi relacjami i swoją przeszłością – opowiada Kłusowski. 

Muzycznie „Lumpeks” jest taneczny, melodyjny, w których czuć echa lat 80. Ciekawi klimatu z „Lumpeksu” będą mogli poznać jego smak w Estradzie Rzeszowskiej. Już 28 maja o 20:00 Kłusowski zagra koncert w Estrada Studio Live. Będzie on transmitowany na żywo i bezpłatnie na facebookowym profilu Estrady Rzeszowskiej i estradowym kanale Youtube.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama