Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Pochodzący z Rzeszowa młody zdolny wokalista ostatecznie weźmie udział w opolskim festiwalu. Arkadiusz Kłusowski wystąpi w koncercie „Debiuty”.

Arek Kłusowski będzie reprezentował Rzeszów na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego wokalne popisy będzie można zobaczyć już 15 września o godz. 21:15 na antenie TVP1, gdzie zaprezentuje swój najnowszy utwór „To już za nami” promujący jego debiutancką płytę „Mimowolnie”.  Kłusowski w Opolu wystąpi w ramach koncertu „Debiuty”. Aby wygrać te artystyczne zmagania będzie on potrzebował głosów widzów.

Czy warto oddać głos na tego wokalistę? Pewnie tak, bo Arek, mimo młodego wieku, może pochwalić się imponującym dorobkiem muzycznym. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z synem Gary’ego Moora – Jackiem Moorem oraz z Jennifer Batten, słynną gitarzystką Michaela Jacksona. Muzyk jest pomysłodawcą i producentem ogólnopolskiego projektu muzycznego „Tribute to Jantar” wystawianym w warszawskim Teatrze Capitol.

Ponadto Arek Kłusowski występuje gościnnie w Teatrze Buffo w spektaklu Cohen-Nohavica w reż. Mariana Opanii m.in u boku Piotra Machalicy. Artysta również pisze teksty dla wielu gwiazd rodzimej sceny muzycznej – Ewy Farnej, Mateusza Ziółko, chóru Sound and Grace.

Jeśli zaś chodzi o jego udział w opolskim festiwalu, warto przypomnieć, że podobnie jak wielu innych polskich artystów, zbojkotował imprezę, która miała się pierwotnie odbyć w dniach 9-11 czerwca.

Chodziło o „festiwalową aferę”, która  rozpoczęła się od tego, że  Kayah nie mogła wystąpić gościnnie podczas jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Maryli Rodowicz. Wokalistka  znalazła się wówczas na nieoficjalnej „czarnej liście” TVP z powodu zaangażowania wokalistki w #CzarnyProtest”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Arek Kłusowski zrezygnował z koncertu „Debiuty”, gdy się okazało że TVP wykluczyła z koncertu „Premiery” zespół Dr Misio, którego frontmanem jest Arkadiusz Jakubik, tłumacząc, że teledysk do piosenki „Pismo” ma „nieemisyjny” charakter. Dlaczego? Bo jest krytyką współczesnego Kościoła katolickiego.

– Moja rezygnacja to akt solidarności z artystami oraz sprzeciw wobec cenzury, na którą nie mogę się zgadzać – tłumaczył wówczas Arek Kłusowski w rozmowie z Rzeszów News.

Po różnych perypetiach, gdzie w grę wchodziło chociażby zorganizowanie festiwalu w podrzeszowskiej Jasionce, okazało się, że konkurs wraca z powrotem do Opola i odbędzie się on w dniach 15-17 września w amfiteatrze.

W tym roku za organizację imprezy odpowiada tylko i wyłącznie Telewizja Polska, której władze Opola udostępniły odpłatnie amfiteatr oraz prawa do imprezy.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama