Arkadia – nowa strefa wypoczynku i rekreacji na Drabiniance. Wykonawca wybrany

Nową rzeszowską strefę wypoczynku i rekreacji wybuduje firma Deep Green. Miasto wyda na inwestycję prawie 390 tys. zł.

 

Wizualizacje: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Zielona Arkadia powstanie przy ul. Kwiatkowskiego, w sąsiedztwie budynku szkoły i przedszkola, które zostały oddane do użytku w 2022 roku. Jak zapowiada Urząd Miasta Rzeszowa, będzie miejscem wypoczynku i rekreacji dla każdego. 

Jednym z elementów Arkadii będzie plac zabaw, wyposażony m.in. w tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostaną tam także inne urządzenia zabawowe oraz muzyczne.

Częścią inwestycji będzie także budowa alejki, ustawienie ławek, stojaków na rowery. Ponadto teren zostanie wzbogacony kwitnącymi rabatami bylinowymi oraz drzewami ozdobnymi, m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Arkadia będzie gotowa za pięć miesięcy – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Arkadia jest pomysłem mieszkańców Drabinianki, którzy swoją inicjatywę zgłosili do ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył poparcie rzeszowian, jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać zrealizowany z RBO.

Strefa docelowo zajmie ponad 80-arowy teren. Projekt Arkadii przygotował Zarząd Zielni Miejskiej w Rzeszowie. W kolejnych latach planowane jest stworzenie stref: edukacyjnej, rekreacyjno-sportowej oraz przyrodniczej.

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama