Zdjęcie: materiały prasowe

Tym razem Teatr Maska zaprasza na spektakl dla młodzieży i dorosłych. „Arszenik” to komedia z dreszczykiem. Przedstawienie skrzące się dowcipem, pełne zagadek i zaskoczeń.

Marta i Agata uważają, że warto pomagać. Za wszelką cenę i ponad przyjętymi normami etycznymi. Marceli kocha teatr i oddałby za niego życie. Janek lubi zabijać.

Fascynacje Marty, Agaty, Marcelego i Janka spotykają się pewnego wieczoru, a skutkiem tego zdarzenia jest mieszanka teatru śmierci, okrucieństwa i grozy z zaświatów.

– Dzięki temu spotkaniu dowiadujemy się, jak ulżyć zmęczonym życiem starszym mężczyznom, dlaczego arszeniku nie należy trzymać w szafce z herbatą oraz czym charakteryzuje się Teatr Polskiego Radia – tłumaczą twórcy.

„Arszenik” to spektakl inspirowany komedią Josepha Kesselringa („Arszenik i stare koronki”), która weszła do kanonu sztuki dwudziestowiecznej głównie dzięki hollywoodzkiej wersji filmowej z 1944 roku, z Garym Grantem w roli głównej.

– Dajcie się uraczyć „Aresznikiem”, obiecujemy, że wyjdziecie z tego cało, ale też wyluzowani, bo zarazimy Was śmiechem i poczęstujemy solidną dawką dobrego humoru – zachęcają twórcy. 

Reżyseria i scenografia: Marcin Bikowski, muzyka: Anna Świętochowska, dramaturg: Marcin Bartnikowski, asystentka reżysera: Ewa Mrówczyńska

W spektaklu występują: Agata – Ewa Mrówczyńska, Marta – Natalia Zduń, Marceli – Maciej Owczarek. 

Przedstawienie „Arszenik” do zobaczenia w Masce, w piątek, 20 stycznia, o godz. 18:00. Bilet kosztuje 30 zł. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama