Reklama

Nowych trendów w polskiej muzyce miejskiej i alternatywnej, krótkie formy wideo będzie można posłuchać i zobaczyć podczas III edycji Art Celebration w Rzeszowie w ramach festiwalu Wschód Kultury.

[Not a valid template]

 

W Rzeszowie w ramach Wschodu Kultury w dniach 25-28 czerwca odbędzie się Europejski Stadion Kultury. Szczegółowy program imprezy jest TUTAJ. Gwiazdą piątkowego koncertu na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej będzie brytyjska grupa The Fratellis.

Wśród ponad 30 projektów kulturalnych na ESK jest m.in. koncert Art Celebration, który odbędzie się w dniach w sobotę i niedzielę (27-28 czerwca).

Tegoroczna edycja koncertu pod szyldem Urban Sound & Vision skupiać się będzie na pokazywaniu nowych trendów w polskiej muzyce miejskiej i alternatywnej z elementami elektroniki, jazzu i nowych brzmień. Będzie połączona z wizualizacjami skupiającymi się na kwestiach industrializacji i urbanizacji.

Krótkie formy wideo zostaną przygotowane przez rzeszowskich filmowców Huberta Gotkowskiego i Adama Lamparta, którzy ruszą w Podkarpacie i uwiecznią kolej, lotnictwo, ciekawą architekturę miejską, a także charakterystyczne gałęzie przemysłu. Wszystko w sposób niestandardowy z odciśniętym piętnem artystycznej wizji autorów.

Czołowi polscy DJ-e

Gwiazdą koncertu będzie Smolik, wybitny producent i multiinstrumentalista, który wystąpi razem ze swoim zespołem oraz z udziałem zaproszonych wokalistów. U boku Smolika pojawi się m.in. Kev Fox, brytyjski songwriter, muzyk i wokalista.

Koncert Smolika poprzedzi mini koncert trzech filarów wydawnictwa U Know Me Records. Swoje kompozycje zaprezentują czołowi producenci i DJ-e na polskiej scenie muzyki elektronicznej: Daniel Drumz, Kixnare i Mr Krime, którym towarzyszyć będzie AC Band w składzie: Jan Emil Młynarski, Robert Cichy, Tomek Nowak. Podczas występu zostaną zaprezentowane krótkie formy wideo.

W ramach Art Celebration 2015 odbędą się również: before party, warsztaty dj-skie prowadzone przez Mr Krime’a i spotkanie z twórcą wydawnictwa U Know Me Records, Marcinem „Grohem” Groszkiewiczem.

PROGRAM ART CELEBRATION

Sobota (27 czerwca), Estrada Caffe – Rynek

– Before Party, dj sets: Daniel Drumz x Kixnare x Mr Krime

Start: 22:00

Niedziela (28 czerwca), scena w Rynku

– koncert finałowy Urban Sound & Vision: Daniel Drumz, Kixnare, Mr Krime + AC Band (Jan Emil Młynarski, Robert Cichy, Tomek Nowak)

– Smolik | Kev Fox + goście

Start: 19:00

Wydarzenia towarzyszące w klubie festiwalowym:

Niedziela (28 czerwca)

– Warsztaty Dj-skie – Mr Krime, godz. 14:00

– Spotkanie: Marcin „Groh” Groszkiewicz, twórca i szef U Know Me Records, godz. 15:00

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Wschodu Kultury jest bezpłatny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: