Rada Nadzorcza Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w poniedziałek odwołała prezesa agencji Artura Grzesika i wiceprezesa Grzegorza Wysockiego.

Artur Grzesik szefem RARR, która podlega samorządowi wojewódzkiemu, był od sierpnia ubiegłego roku. Na tym stanowisku zastąpił Krzysztofa Kłaka, polityka Platformy Obywatelskiej. Oprócz Grzesika, do zarządu powołano wtedy dwóch nowych wiceprezesów: Piotra Zawadę i Grzegorza Wysockiego. Grzesik i Wysocki na stanowiskach nie wytrwali nawet pół roku. Obaj zostali w poniedziałek odwołani przez radę nadzorczą RARR.

– Przyczyną zmian był brak dobrej współpracy wewnątrz zarządu, co przekładało się na współpracę z zarządem województwa podkarpackiego i na efektywną działalność Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – poinformował Tomasz Leyko, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

Na miejsce p.o. prezesa zarządu, rada nadzorcza RARR wybrała Janusza Fudałę, dotychczasowego przewodniczącego rady nadzorczej Agencji. Nową przewodniczącą rady została Elżbieta Jędrasiak, jej dotychczasowa wiceprzewodnicząca.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama