Artyści podzielili się… obrazkiem. Nasz fotoreporter prezesem ZPAP

W Mikołajki (6 grudnia) odbyła się czwarta już edycja akcji „Przełam się z nami artystami”. Wybrano też nowy zarząd rzeszowskiego okręgu ZPAP. Prezesem został nasz redakcyjny kolega – Piotr Woroniec.

 

Już po raz czwarty w minioną sobotę w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych zebrali się artyści-plastycy, sympatycy i kolekcjonerzy sztuki. Tradycyjnie, w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, spotykają się, by podzielić… swoją twórczością.

Zamiast tradycyjnych życzeń przy dzieleniu się opłatkiem, wymieniają się swoimi obrazkami i grafikami. Ale nie tylko. W akcji mogą uczestniczyć wszyscy, którzy kochają sztukę.

– Uczestniczący w naszej imprezie artyści wymieniają się także cennym doświadczeniem. Poza tym, pozwala ona na integrację środowiska. Zmusza do odejścia od sztalug. Mile widziani są także sympatycy sztuki z całego Rzeszowa i okolic. Zapraszamy wszystkich chętnych. Ci przynoszą ze sobą ciasta, soki, przetwory. Najważniejsze, by były własnoręcznie przyrządzone – podkreśla Magdalena Uchman z sekcji młodych rzeszowskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

Tego typu spotkanie jest doskonałym sposobem na zdobycie wyjątkowego i niepowtarzalnego prezentu pod choinkę. Tutaj obraz naszego redakcyjnego kolegi Piotra Worońca można było wymienić na… sok jabłkowy.

Inicjatorem akcji jest rzeszowski artysta i wykładowca wydziału sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego Marek Olszyński. Jest on także ustępującym prezesem rzeszowskiego koła ZPAP.

Przed mikołajkowym spotkaniem wybrano bowiem nowy zarząd Związku w Rzeszowie. Miło nam poinformować, że jego nowym prezesem na kolejną kadencję, która trwa cztery lata, został wybrany właśnie Piotr Woroniec, który jest fotoreporterem Rzeszów News.

– Miło mi, że koledzy obdarzyli mnie takim zaufaniem. Zrobię wszystko, żeby go nie zawieść – powiedział po niespodziewanym wyborze.

Piotr, gratulujemy wyboru!

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama