W czwartek w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się 3. Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego.Triennale skupia się przede wszystkim na pracach młodych artystów, chociaż biorą w nim też udział i doświadczeni malarze. Dla wielu młodych często jest pierwszą ważną wystawą lub początkiem wielkiej kariery. Ma również pokazać szerszej publiczności, na jakim etapie jest polska współczesna sztuka.

W ubiegłym tygodniu w rzeszowskim Domu Sztuki odbyło się posiedzenia II etapu jury, nagradzającego prace z wystawy konkursowej „3. Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego – Jesienne Konfrontacje – Rzeszów 2013”. Komisja spośród 88 nadesłanych prac, zakwalifikowanych do wystawy w I etapie, nominowała do nagród dwunastu autorów.

Pierwszą Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 12 tys. zł otrzymał Paweł Słota z Częstochowy za obraz pt. „Przestrzenie ujawnione XV”. Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa w wysokości 4,5 tys. zł. otrzymał Antoni Nikiel z Rzeszowa za obraz pt. „On”. Nagrodę „Elektromontaż-Rzeszów S.A.” w wysokości 4 tys. zł. otrzymał Michał Minor z Katowic za obraz pt. „Pozwólcie mi do was dołączyć iż wami zostać”.

Nagrodę dyrektora BWA w Rzeszowie wysokości 4 tys. zł otrzymał Jan Szczepkowski z Sanoka, jego obraz pt. „Szara godzina” zostanie dodatkowo zakupiony do zbiorów BWA. Medal Rektora ASP w Krakowie otrzymała Halina Trela z Wrocławia za obraz „Portret 2011”. Nagrodę w postaci publikacji w kwartalniku „FORMAT” jury przyznało Maciejowi Łuczakowi z Łodzi za obraz pt. „Marcin”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Domu Sztuki (ul. Jana III Sobieskiego 18) w Rzeszowie. Wystawa towarzysząca: Malarstwo Jurorów Konkursu – Piotra Błażejewskiego, Ryszarda Dudka, Artura Przebindowskiego, Marka Saka, Stanisława Tabisza. Wystawy będą eksponowane do 31 grudnia br.

redakcja@rzeszow-news.pl

Zdjęcie: BWA Rzeszów

 

Reklama