Rzeszowska firma informatyczna Asseco Poland zajmie się opracowaniem i kompleksową obsługą systemu informatycznego Karty Dużej Rodziny. Wartość projektu wynosi ok. 4,7 mln zł.

Umowę na obsługę systemu Asseco Poland podpisało z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej.

Karta Dużej Rodziny jest efektem wdrażania rządowego programu dla rodzin wielodzietnych. Rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą korzystać ze zniżek i dodatkowych uprawnień zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

Obecnie w akcji bierze udział ponad 880 firm i instytucji. Do tej pory wydano ponad 1,2 mln kart. Docelowa liczba uprawnionych do zniżek ma wynieść 3,4 mln osób. Aby system dobrze działał konieczne jest wdrożenie nowoczesnego oprogramowania, które zdecydowanie usprawni i ułatwi proces obsługi tak dużej liczby osób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Asseco Poland będzie odpowiedzialne za zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu informatycznego Karty Dużej Rodziny. Umożliwi on m.in. przyjmowanie wniosków drogą elektroniczną. Dodatkowo rzeszowska firma zadba o utrzymanie systemu przez ponad 3 kolejne lata.

System będzie współpracował z Centralnym Systemem Informatycznego Zabezpieczenia Społecznego, którego wykonawcą również jest Asseco. To umożliwi wymianę informacji w zakresie numerów PESEL, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i KRS.

Program Karta Dużej Rodziny ma promować pozytywny wizerunek rodzin wielodzietnych, a także zwiększać szanse rozwojowe i życiowe dzieci oraz młodzieży z tych rodzin.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama