Asseco Resovia chce wrócić na szczyt, klub przedłużył współpracę z Galerią Rzeszów

0
Reklama

Na 23 września planowana jest oficjalna prezentacja nowego składu Asseco Resovii przed nowym sezonem PlusLigi. Jednocześnie Galeria Rzeszów po raz piąty została oficjalnym sponsorem drużyny.

 

– Tutaj czujemy się, jak u siebie w domu. Tutaj bije serce miasta. Nasza współpraca jest wręcz modelowa – mówił we wtorek w Galerii Rzeszów Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii, podczas podpisania listu intencyjnego w sprawie dalszego sponsorowania klubu przez galerię, która od pięciu lat nieprzerwanie wspiera rzeszowskich siatkarzy.

Mimo fatalnego poprzedniego sezonu Asseco Resovii (4. miejsce w PlusLidze) sponsorzy nie odwrócili się plecami do klubu. Drużynę wspiera 35 sponsorów, a wśród nich w największym stopniu właśnie Galeria Rzeszów. Wartość medialna Asseco Resovii szacowana jest na ok. 100 mln zł. Kibice również nie odwrócili się plecami do siatkarzy.

– Kibice są z zespołem na dobre i złe. Do tej pory zarezerwowali 2600 karnetów na nowy sezon, co jest na tym etapie lepszym wynikiem niż w ubiegłym roku – podkreślał Bartosz Górski.

Zdradził, że drużynę na nowy sezon wzmocni jeszcze czwarty przyjmujący. – Kontrakt już z zawodnikiem podpisaliśmy – dodał Górski, ale nazwiska nie podał. Nieoficjalnie mówi się, że skład Resovii uzupełni 23-letni Fin Elviss Krastins, który w poprzednim sezonie reprezentował belgijski TopVolley Callant Antwerpia.

Włoski szkoleniowiec Asseco Resovii, Roberto Serniotti poinformował, że drużyna zakończyła już etap przygotowań fizycznych i rozpoczęła kolejny – z piłkami.

– Teraz bardziej poznaję możliwości zawodników, ich zachowanie. Atmosfera jest bardzo dobra i wszystko przebiega zgodnie z planem. Od piątku rozpoczynamy gry kontrolne. Pierwszą będzie spotkanie na Podpromiu z zespołem z Zawiercia, na który zapraszamy kibiców. Treningi również są otwarte dla kibiców – powiedział Roberto Serniotti.

Prezentacja drużyny na sezon 2017/2018 zaplanowano na 23 września, tradycyjnie w Galerii Rzeszów. Prezentacji będzie towarzyszył koncert muzycznej gwiazdy. Jeszcze nie wiadomo, kto wystąpi na scenie.

– W najbliższych dniach wszystko będzie jasne – zapowiada Robert Podkulski, dyrektor ds. marketingu w Galerii Rzeszów. 

Prezentacja Asseco Resovii cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Rekord padł w 2014 roku. Przez Galerię Rzeszów w ciągu jednego dnia przewinęło się aż 30 tysięcy osób!

Tegoroczną nowością we wspieraniu Asseco Resovii przez Galerię Rzeszów będą dwa autobusy miejskie z wizualizacją drużyny, które we wrześniu wyjadą na rzeszowskie ulice.

Nie zabraknie stałych elementów, m.in. serii Turniejów Siatkarskich na parkiecie zaimprowizowanym w Galerii Rzeszów, gdzie 5-osobowe zespoły, złożone z amatorów, będą mogły się zmierzyć w bezpośrednim pojedynku z siatkarzami Resovii. Siatkarze pojawią się również w Galerii Rzeszów podczas styczniowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: