Rzeszowscy siatkarze Asseco Resovii pokonali Lotos Trefl Gdańsk w pierwszy meczu o mistrzostwo PlusLigi.

[Not a valid template]

 

Resoviacy pewnie pokonali gdańszczan 3-0 (25:22, 25:20, 25:23). Najlepszym zawodnikiem spotkania został Fabian Drzyzga.

Najwięcej punktów dla Asseco Resovii zdobyli: Schops – 19, Ivović – 13, Penchev – 10, Nowakowski – 7. Resoviacy mieli 49-procentową skuteczność ataku.  Schops – 61 proc., Ivović – 44 proc., Penchev – 35 proc., Nowakowski 60 proc.

Z zagrywki nasza drużyna zdobyła 7 punktów – Ivović, Schops, Drzyzga po 2, Nowakowski – 1. Z bloku 5 – Penchev, Drzyzga po 2, Dryja – 1.

– Wiemy o tym, że Lotos to trudny i wymagający przeciwnik. Spodziewam się w tych finałach bardzo zaciętej walki i musimy być na nią przygotowani od pierwszych piłek – mówił przed meczem Paul Lotman, przyjmujący Asseco Resovii, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kolejny mecz w Gdańsku 24 kwietnia o godz. 18:00. Trzecie spotkanie na Podpromiu 28 kwietnia o godz. 20:00.

– Najbardziej marzymy o tym, by po ostatnim meczu finałowym przyjechać na rzeszowski Rynek ze złotymi medalami. Usłyszeć jak kilkanaście tysięcy ludzi znów będzie skandować: „Mistrz, mistrz Resovia”, to jest coś, czego się nie zapomina do końca życia – mówi libero rzeszowskiej drużyny Krzysztof Ignaczak.

Podczas środowego meczu kibice Asseco Resovii trzymali transparent z napisem „Spieszmy się kochać siatkarzy, tak szybko odchodzą do… ligi rosyjskiej”. Transparent nawiązywał do planów przyjmującego rzeszowskiego klubu Marko Ivovica, który po sezonie planuje odejść do rosyjskiego klubu Biełogorie Biełogorod.

Przed meczem prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wręczył okoliczności puchary Jakubowi Ziobrowskiemu, Mateuszowi Masłowskiemu i Łukaszowi Kozubowi. Razem z reprezentacją Polski w niedzielę zdobyli Mistrzostwo Europy kadetów. Wszyscy trzej są wychowankami AKS-u Rzeszów.

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama