Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Asseco Resovia zaprasza swoich kibiców na piątkowy trening w hali Podpromie. Siatkarze przegrali ostatnie trzy mecze.

Piątkowy trening odbędzie się o godz. 16:00 przed meczem z PGE Skrą Bełchatów (w sobotę o godz. 14:45). Asseco Resovia po serii dotkliwych porażek zwraca się do kibiców o wsparcie w tym trudnym dla drużyny momencie.

Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii, zachęca kibiców, by byli z siatkarzami podczas piątkowego treningu.

– Czytałem wywiad z byłym piłkarzem Widzewa Łódź, Tomaszem Łapińskim. Wspominał on jak po słynnym 0:9 z Eintrachtem Frankfurt, piłkarze zastanawiali się, jak przyjmą ich kibice przed kolejnym meczem z Legią. Wszyscy byli jednak mile zaskoczeni, bo dostali brawa i ogromne wsparcie. Ta spontaniczna akcja kibiców zapadła mu w pamięć bardziej niż wszystkie inne, pomogła jego drużynie się odbudować. Pokażmy teraz i my, że razem jesteśmy siłą – zachęca kibiców Bartosz Górski, cytowany przez oficjalną stronę Asseco Resovii.

Blamaż Widzewa Łódź, o którym wspomina Bartosz Górski, miał miejsce 30 września 1992 r. Widzewiacy ponieśli wtedy sromotną porażkę z niemiecką drużyną w pierwszej rundzie Pucharu UEFA.  Po remisie z Eintrachtem 2:2 u siebie, Widzew do Frankfurtu jechał z zamiarem walki o awans do kolejnej rundy Pucharu UEFA. Tymczasem skończyło się na 0:9. Była to dotychczas najwyższa przegrana polskiego klubu w europejskich pucharach.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama