W trzech setach Asseco Resovia pokonała w niedzielę (4 stycznia) w hicie 18. kolejki PlusLigi ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Goście tylko w drugim secie stanowili zagrożenie dla rzeszowskich siatkarzy. Asseco Resovia wygrała go do 22. Pierwszy i trzeci set to już miażdżąca przewaga wicemistrzów Polski. Oba wygrane odpowiednio do 13 i 12 i cały mecz 3-0.

MVP spotkania został Marko Ivović, który dla resoviaków zdobył najwięcej punktów – 18. Schops – 14, Nowakowski – 10, Penchev – 7. Gospodarze mieli 54-procentową skuteczność w ataku. Najlepszą Nowakowski – 75 proc., Ivović – 63 proc., Schops – 55 proc,, Penchev – proc. 33 proc.

Rzeszowianie zdobyli 12 punktów z bloków (najwięcej Nowakowski – 7), zagrywki – 7 (Ivović 3, Schops 2, Lotman 1, Penchev 1).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dzięki zwycięstwu nad ZAKSĄ, Asseco Resovia utrzymała prowadzenie w PlusLidze. Ma 46 punkty i o trzy wyprzedza PGE Skrę Bełchatów.

Meczem z Kędzierzynem-Koźle, resoviacy rozpoczęli styczniowy maraton, w którym do rozegrania mają jeszcze siedem meczów – cztery spotkania w PlusLidze, jedno w Pucharze Polski i dwa w Lidze Mistrzów.

Kolejne spotkanie na Podpromiu rzeszowscy siatkarze rozegrają już w środę (7 stycznia). O godz. 18:00 zmierzą się z AZS Politechniką Warszawską w 1/4 Pucharu Polski.