Reklama

Asseco Resovia będzie gospodarzem turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który rozegrany zostanie 16-17 kwietnia w Tauron Arenie Kraków. Rzeszowski zespół ma zapewniony udział w tych zawodach.

O tym, że Asseco Resovia będzie gospodarzem Final Four w czwartek w Luksemburgu zdecydowała  europejska federacja CEV. Kontrkandydatami byli Lube Civitanova (Włochy) oraz Zenit Kazań (Rosja)

Rola gospodarzy turnieju oznacza, że resoviacy zostali zwolnieni z udziału w fazie play-off Ligi Mistrzów i mają zapewnione miejsce w finałowej czwórce. W fazie play-off z polskich drużyn wystąpią PGE Skra Bełchatów i Lotos Trefl Gdańsk.

Przed rokiem siatkarze z Rzeszowa w Final Four w Berlinie pokonali najpierw PGE Skrę Bełchatów 3:0 a w meczu o 1. miejsce przegrali z Zenitem Kazań 0:3. Już wtedy pojawił się pomysł zorganizowania przez Asseco Resovię Final Four w Polsce. Wybór padł na nowoczesną Tauron Arenę Kraków, gdzie mecze siatkówki może oglądać ponad 15 tysięcy widzów. W hali Podpromie w Rzeszowie jest tylko 4300 miejsc.

W pierwszej rundzie play-off, w której zagra 12 zespołów, PGE Skra spotka się z turecką drużyną Ziraat Bankasi Ankara, a rywalem gdańskiej ekipy będzie broniący trofeum Zenit Kazań, trzykrotny triumfator LM.

Mecze fazy play-off rozegrane zostaną 16-18 lutego i 1-3 marca. Zwycięzcy dwumeczów z udziałem polskich drużyn zmierzą się w kolejnym etapie o prawo występu w Final Four.

W ostatnich latach w Krakowie rozgrywane były duże imprezy siatkarskie z FIVB Mistrzostwa Świata Polska 2014 włącznie.

W dotychczasowej historii Ligi Mistrzów, która datuje się od 2001 roku Polska cztery razy organizowała turnieje Final Four – 2002 (Opole) i trzykrotnie Łódź – 2008, 2010, 2012. W pierwszym przypadku gospodarzem był Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, a w trzech następnych Łódź.

Pary 1. rundy play-off LM

– PGE Skra Bełchatów – Ziraat Bankasi Ankara (Turcja)

– Lotos Trefl Gdańsk – Zenit Kazań (Rosja)

– Tours VB (Francja) – Biełogorie Biełgorod (Rosja)

– Volley Asse-Lennik (Belgia) – Trentino Diatec (Włochy)

– Arkas Izmir (Turcja) – Cucine Lube Civitanova (Włochy)

– Halkbank Ankara (Turcja) – DHL Modena (Włochy)

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: