Zdjęcie: Pixabay
Reklama

300 laptopów z rocznym dostępem do internetu przekaże rzeszowska firma Asseco Poland. W ten sposób pomoże zdolnym dzieciom  z niezamożnych rodzin.

– Laptopy zostaną dostarczone jeszcze przed świętami – zapowiedział w poniedziałek Marek Panek wiceprezes Asseco Poland. W tym roku firma świętuje 30-lecie istnienia, zrezygnowała z hucznych obchodów, ale wymyśliła akcję charytatywną „Asseco Dzieciom”.

– Wielu uczniów najczęściej z powodów ekonomicznych, wciąż nie ma komputera. Nie mają więc dostępu do edukacji, a w czasach pandemii do nauki zdalnej – stąd pomysł, żeby im pomóc – wiceprezes Panek wyjaśnia genezę akcji. 

150 laptopów dla uczniów

Do każdego laptopa zostanie dołączony roczny abonament z dostępem do internetu sieci komórkowej Play. Żeby wytypować uczniów, do których powinien trafić sprzęt, w akcji uczestniczą dwa urzędy: marszałkowski oraz miasta.

– Zaangażowałem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wydziału edukacji, żeby wskazali uczniów potrzebujących takiej pomocy. Będziemy chcieli wyposażyć w laptopy 150 uczniów z Rzeszowa – mówi prezydent miasta Konrad Fijołek.

Z kolei podkarpacki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zajmie się dystrybucją komputerów. – Zaangażujemy naszych wolontariuszy, będziemy mieli 9 dni, żeby laptopy trafiły pod wskazane adresy – powiedział dyrektor oddziału PCK Maciej Maruszak.

Zdecyduj, komu pomóc

Ale to nie wszystko, zgłoszenie może wysłać każdy, kto uważa, że warto pomóc konkretnej osobie. Na www.assecodzieciom.pl jest formularz, trzeba opisać sytuację materialną ucznia, ale także jego podejście do nauki i dlaczego taki sprzęt może pomóc mu w rozwoju.

To akcja nie tylko dla najbardziej potrzebujących, ale także ambitnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Rzeszowa i całego województwa. Zgłoszenia przyjmowane są do końca listopada.

Na początku grudnia komisja oceniająca wnioski zdecyduje, kto jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia dostanie laptopa z dostępem do internetu.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama