Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Lekarze z Centrum Urazowego w Rzeszowie walczą o życie 36-letniego mężczyzny, który jest jedną z osób poszkodowanych przez nożownika, który w piątek w Stalowej Woli zaatakował klientów galerii handlowej „Vivo”.

– Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Rzeszowie. 36-latek nadal jest w bardzo ciężkim stanie – poinformował nas w niedzielę Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Stan zdrowia 36-latka na tyle się ustabilizował, że można było go przewieźć do Centrum Urazowego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Jeszcze w sobotę prokuratorzy mówili, że stan mężczyzny był agonalny.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego, poinformowała, że sześć pozostałych osób nadal przebywa w szpitalach w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nisku i Sandomierzu.

– Lekarze stan czterech z tych osób określają jako ciężki, ale stabilny (wśród tych osób są dwie będące wcześniej w stanie krytycznym), a stan dwóch kolejnych osób poprawił się i jest określany jako dobry – twierdzi Waksmundzka-Szarek.

Świadkowie piątkowego zdarzenia oraz rodziny osób poszkodowanych są pod opieką psychologów  Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej. W tej sprawie można się kontaktować z dyrektorem Ośrodka Katarzyną Rogalą – 503 047 267.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, podtrzymała apel do świadków zdarzenia, by ci, którzy nagrywali telefonami atak nożownika nie publikowali filmów oraz zdjęć w internecie, a przekazali je policji i prokuraturze na potrzeby prowadzonego śledztwa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przypomnijmy: do dramatu doszło w piątek ok. godz. 15:00 w galerii „Vivo” przy ul. Chopina w Stalowej Woli. 27-letni Konrad K. zaatakował klientów galerii. Zadawał im nożem ciosy w plecy, w brzuch i klatkę piersiową. Mężczyzna miał przy sobie dwa bagnety wojskowe.

Do szpitala przewieziono dziesięć osób w wieku od 18 do 51 lat. Ataku nożownika nie przeżyła 51-letnia mieszkanka Grębowa z powiatu tarnobrzeskiego. Sprawca został zatrzymany przez klientów galerii, a potem przekazany policji.

Konradowi K. w sobotę przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób połączony z zabójstwem jednej osoby. 27-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia.

W sobotę 27-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podczas przesłuchania przyznał się do winy, ale nie żałował tego, co zrobił. Mówił, że to społeczeństwo jest winne jego kłopotów osobistych i majątkowych. Noże, którymi zaatakował klientów „Vivo”, kupił miesiąc wcześniej przez internet.

Konrad K. od trzech lat leczył się psychiatrycznie, jest w trakcie rozwodu. Mężczyzna zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej. Poniżej film z zatrzymania 27-latka przez klientów galerii.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama