Zdjęcie: Pixabay

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zachęca dzieci i młodzież na sierpniowe zajęcia pod hasłem „Atrakcje na wakacje”.

– Za nami lipiec, który obfitował w wiele ciekawych imprez, warsztatów, spotkań teatralnych w plenerze. Przed nami jeszcze miesiąc fantastycznych spotkań – warsztatów literacko-plastycznych, warsztatów rękodzielniczych, spotkań z ciekawymi osobami i ulubionymi bajkowymi bohaterami – zapowiada WiMBP w Rzeszowie. 

Już we wtorek (2 sierpnia) o godz. 10:00 w filii WiMBP nr 6 przy ul. Podwisłocze 6 odbędą się zajęcia edukacyjne z udziałem psa-terapeuty (dogoterapia). W programie spotkanie z psem-terapeutą, nauka właściwych postaw w stosunku do zwierząt, gry i zabawy. Zajęcia poprowadzi Barbara Urban, specjalista kynoterapii. 

Udział w dogoterapii jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 17 866 94 68.. 

Także we wtorek od godziny 10:00 na placu zabaw przy ulicy Podchorążych na osiedlu 1000-lecia „Moja ulubiona bajka”. W programie liczne atrakcje: zagadki bajkowe, zabawy ruchowe, pokaz baniek.

Z kolei w środę (3 sierpnia) o 11:00 w Filii nr 18 przy ul. Łukasiewicza 78 „Biblioteka w letnim rytmie”. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z instrumentami, poznają zasady gry i nauczą się wykonywać melodię zaproponowaną przez prowadzącego. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: 17 866 94 85. 

W czwartek zaś (4 sierpnia) o godz. 11:00 spotkanie przy fontannie multimedialnej (al. Lubomirskich). Tego zdania zaplanowano warsztaty garncarskie dla dzieci „Cuda – Wianki – Wylepianki”. Liczba miejsc także jest ograniczona. Zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP przy ul. Słowackiego11, tel. 17 866 94 57. Zajęcia poprowadzi Warsztat Garncarski Rodziny Plizgów.

Opis wszystkich zajęć wraz z godzinami znajdziecie na www.wimbp.rzeszow.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama