Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Ponad 80 darmowych wydarzeń na czas wakacji przygotowały filie i oddziały Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Spotkania dla dzieci i młodzieży odbywają się w wybranych agendach WiMBP, a także na bulwarach, przy fontannie multimedialnej, w Parku Jedności Polonii z Macierzą i Parku Sybiraków oraz na placach zabaw.

Wśród atrakcji są warsztaty literacko-plastyczne i rękodzielnicze, zajęcia edukacyjno-animacyjne, spotkanie z ciekawymi osobami oraz bajkowymi bohaterami, zagadki, quizy, puzzle, joga w plenerze i wiele innych atrakcji.

– Zajęcia zostały przygotowane tak, aby łączyć edukację z rozrywką, inspirując dzieci do odkrywania świata literatury i nauki w kreatywny sposób – wyjaśnia Iwona Wojtowicz z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. 

Młodzi czytelnicy końcem czerwca powitali wakacje z Garfieldem w Bibliotece, później podczas pikniku przy fontannie multimedialnej wyruszyli w „Kosmiczną przygodę”, a miłośnicy morza spotkali się na warsztatach „Morskie opowieści”, gdzie malowali na folii.

Niezwykłą popularnością cieszyła się „Biblioteka na bulwarach” – piknik rodzinny na bulwarach.

Przez cały okres wakacji, od lipca do września, codziennie od godz. 12:00 do 18:00, działa Letnia Czytelnia w strefie Bulwary Food Court, obok bulwarowej sceny, gdzie można poczytać na leżaku lub wymienić się książkami w ramach akcji bookcrossingowej.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

A co jeszcze czeka was w najbliższym czasie? W czwartek (11 lipca) zaplanowano kukiełkowy spektakl „Czerwony Kapturek” Teatru NEMNO (Park Sybiraków przy ul. Broniewskiego, godz. 11:00).

Będą także ciekawe warsztaty „Szklana mozaika”, które poprowadzi Marta Jędras z DARUMA warsztaty – pasjonatka rękodzielniczej biżuterii z metalu i szkła (11 lipca, Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33A, godz. 16:30).

Natomiast firma animacyjna Kraina Dobrej Zabawy poprowadzi warsztaty ekologiczne w plenerze „Baw się i ucz” (23 lipca, plac zabaw przy ul. Podchorążych 1).

Wstęp wolny, na wybrane zajęcia obowiązują zapisy. Grupy zorganizowane (przedszkola, półkolonie) przed przyjściem na zajęcia proszone są o wcześniejszy kontakt z daną agendą. Więcej informacji i harmonogram wydarzeń znajdziecie na stronie: www.wimbp.rzeszow.pl.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama