Reklama

Właściciele firm z Rzeszowa mają możliwość zamówienia za pomocą aplikacji mobilnej specjalnego auta z wbudowanym wpłatomatem. Nowa usługa Idea Banku ma zwiększyć komfort i bezpieczeństwo klientów, którzy będą mogli w wybranym przez siebie miejscu i czasie zdeponować utarg.

[Not a valid template]

 

Mobilny Wpłatomat powstał z myślą o przedsiębiorcach, którzy nierzadko po zmroku, korzystając z komunikacji miejskiej, przewożą swój utarg z firmy do banku, albo do domu. Udostępniona właśnie rzeszowskim przedsiębiorcom usługa umożliwia przywołanie za pomocą aplikacji na smartfona pojazdu z wbudowanym wpłatomatem i bankomatem.

– Do Mobilnych Wpłatomatów przekonali się już mieszkańcy dziesięciu polskich miast. Zainteresowanie usługą jest duże, dlatego systematycznie rozwijamy sieć pojazdów w całej Polsce. Teraz postanowiliśmy udostępnić Mobilny Wpłatomat w Rzeszowie, ponieważ jest tu wielu naszych klientów – wyjaśnia Łukasz Vászon, manager Projektu Mobilnych Wpłatomatów w Idea Banku.

Auto można zarezerwować na wybraną godzinę – jeśli żaden użytkownik wcześniej nie zamówił pojazdu, przyjedzie on nawet w ciągu 30 minut. Właściciel firmy może podczas realizacji zamówienia śledzić położenie wpłatomatu, a gdy samochód dotrze na miejsce zostanie poinformowany komunikatem. Przedsiębiorca może wtedy bezpiecznie i wygodnie wpłacić gotówkę na swoje konto, a zdeponowane pieniądze znajdą się na rachunku w ciągu zaledwie kilku minut.

Usługa powstała z obserwacji polskich przedsiębiorców, którzy wciąż rozliczają się głównie w gotówce. Badania Idea Banku pokazały, że co trzeci właściciel firmy przyjmuje płatności wyłącznie w ten sposób. Pozostałe dwie trzecie badanych łączą płatności gotówkowe z bezgotówkowymi. Aż 80 proc. badanych osobiście dostarcza pieniądze do banku, bardzo często robiąc to w godzinach wieczornych.

– Korzystanie z wpłatomatu zwiększa bezpieczeństwo przedsiębiorcy i zarobionych przez niego pieniędzy. Usługa pozwala też oszczędzić czas na podróż i pieniądze na paliwo, które trzeba przeznaczyć na dojazd do placówki lub stacjonarnej maszyny – dodaje Łukasz Vászon.

Samochód jest cały czas monitorowany, a prowadzący go kierowca ma specjalne uprawnienia w zakresie konwojowania pieniędzy oraz takie, które pozwalają mu na wjazd w obszary o ograniczonym ruchu. W samochodzie zainstalowano wiele różnych zabezpieczeń, jakie stosuje się pojazdach przeznaczonych do przewozu gotówki. Kierowca nie może opuszczać samochodu – osoba wzywająca wpłatomat samodzielnie przeprowadza transakcję.

Partnerem Idea Banku przy tym projekcie jest spółka iTaxi, która opracowała mobilną aplikację do zamawiania wpłatomatów. Aplikacja dostępna jest na systemy Android oraz iOS, a logowanie do niej odbywa się przy pomocy loginu do systemu bankowego. Wpłatomat został wykonany na specjalne zamówienie Idea Banku przez partnerów zewnętrznych – urządzenia dostarcza firma Wincor, a samochody dostosowuje firma Germaz.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Idealne… przecież nie trzeba ukraść bankomatu, wystarczy śledzić ten wspaniały samochód i okraść osobę tj. “przedsiębiorcę” który z pewnością będzie deponował sporą gotówkę. Kierowca tj. “konwojujący” nawet nie może opuszczać samochodu, więc na pomoc klientowi nie ruszy! Brawa dla banku i wynalazcy!
    A tak na marginesie to bardzo interesujący są “przedsiębiorcy” tego wspaniałego banku, którzy jeżdżą do wpłatomatów komunikacją miejską… prawdziwi ludzie sukcesu i przy tym bardzo ekologiczni.

Comments are closed.