Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

W czterech miejscach na terenie Rzeszowa rozdawane są ciepłe posiłki. W poniedziałek ruszyła akcja „Autobus ciepła dla potrzebujących”. 

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydent Rzeszowa, #AutobusCiepła to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

W Rzeszowie z darmowych ciepłych posiłków przez cały rok potrzebujący mogą korzystać w stołówce Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ul. Styki 21. W zimie uruchamiane są dodatkowe punkty. W ubiegłych latach były to punkty stacjonarne.

– W tym roku, w związku z pandemią COVID-19, dodatkowe punkty stacjonarne zastąpiono tzw. Autobusem Ciepła, który od 15 listopada do 15 marca, od poniedziałku do piątku,  pojawia się w czterech punktach Rzeszowa – wyjaśnia Artur Gernand. 

Pierwszy z przystanków Autobusu Ciepła jest na parkingu Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Trembeckiego 3. Posiłki są tam wydawane od 10:30 do 11:30. Kolejny przystanek jest przy ul. Orlej 17 (parking kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej – od 11:50 do 12:50).

– Trzecim przystankiem jest parking przy hali Podpromie (13:10-14:10), ostatnim parking przy Parku Papieskim (14:30-15:30) – informują przedstawiciele rzeszowskiego ratusza.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama