Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Rzeszów News

Ponad 10 tys. ciepłych posiłków wydano podczas tegorocznej akcji „Autobus ciepła”. To prawie o 3 tysiące więcej posiłków niż w zeszłym roku.

„Autobus ciepła” wyjechał w połowie listopada. Zatrzymywał się w czterech miejscach: przy Zarządzie Transportu Miejskiego na ul. Trembeckiego 3, przy kościele Matki Bożej Różańcowej na ul. Orlej 17, obok hali na Podpromiu i przy Parku Papieskim.

Autobus swoją misję zakończył 15 marca. Urzędnicy szacują, że z tegorocznej pomocy skorzystało 5083 osoby. Łącznie wydano 10 188 porcji ciepłych posiłków – o prawie 3 tys. więcej niż w ub. r. Wtedy do potrzebujących rzeszowian trafiło 7,5 tys. posiłków

„Autobus ciepła” na ulice Rzeszowa po raz pierwszy wyruszył w listopadzie 2021 roku. To wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Ciepłe posiłki dostarczano w ustalone miejsca, we wskazanym czasie.

– Pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej jest bardzo istotna. Szczególnie w sezonie zimowym, kiedy temperatury są niskie ciepły posiłek to podstawa – przypomina Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Autobus ciepła” po raz kolejny spotkał się z dobrym przyjęciem mieszkańców Rzeszowa. – Wspaniale, że mogliśmy udzielić pomocy tak dużej liczbie osób – dodaje prezydent, dziękując wszystkim, którzy wsparli całe przedsięwzięcie.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta przypomina, że osoby potrzebujące w Rzeszowie z darmowych, ciepłych posiłków mogą korzystać przez cały rok. Posiłki są wydawane w kuchni albertyńskiej, przy ul. Jana Styki 21.

Dla potrzebujących uruchomiono też noclegownię oraz schronisko z miejscami dla 80 osób. Można tam liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.

oprac. (saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama