Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

We wtorek (15 listopada) swoje kursy po Rzeszowie wznowił „Autobus ciepła”. Osoby bezdomne i potrzebujące zjedzą w nim gorący posiłek.

„Autobus ciepła” za pierwszym razem jeździł od połowy listopada 2021 roku do 15 marca br. W czterech punktach na terenie Rzeszowa w tym czasie wydano ponad 7500 posiłków., najwięcej w styczniu i lutym. 

We wtorek „Autobus ciepła” wyruszył w trasę po raz drugi.

– To bardzo ważne, by osoby będące w trudnej sytuacji otrzymały niezbędną pomoc. Ciepły posiłek to podstawa, a dzięki tej akcji, będziemy mogli dotrzeć z nim jeszcze bliżej tych, którzy są w potrzebie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  

Posiłki przygotowało Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Autobus będzie wyjeżdżał do miasta od poniedziałku do piątku i w każdy z tych dni zatrzyma się w następujących miejscach:

– w godz. 10:30-11:30 – parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3,

– w godz. 11:50-12:50 – parking przy kościele Matki Bożej Różańcowej, ul. Orla 17,

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– w godz. 13:10-14;10 – parking obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu,

– w godz. 14:30-15:30 – Park Papieski, parking od strony al. Armii Krajowej.

Akcja potrwa do 15 marca.

Jednocześnie Urząd Miasta Rzeszowa przypomina, że osoby potrzebujące mogą skorzystać także z pomocy w siedzibie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ulicy Styki 21, gdzie działa schronisko (80 miejsc) oraz noclegownia.

– Można tutaj liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt – przypomina miasto. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama