Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi autobusy MPK, które będą jeździły przez nowy Most Tadeusza Mazowieckiego, łączący ulice Rzecha z Lubelską.

„Ostatnio dużo pisze się o powolnym wykańczaniu prac przy nowym moście przy ulicy Lubelskiej. Zastanawiam się, czy przez przeprawę będą jeździć autobusy MPK.

– Jest to dla mnie ważna kwestia, ponieważ pracuje przy ulicy Lubelskiej i do pracy dojeżdżam „mpk-ami”. Ja i moi współpracownicy uważamy, że autobusy jeżdżą za rzadko w tę strefę, szczególnie w godzinach szczytu” – pisze w liście do Rzeszów News pani Barbara.

Sprawdziliśmy, czy Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie rzeczywiście planuje uruchomić autobusy MPK przez Most im. Tadeusza Mazowieckiego.

Jak się dowiedzieliśmy, ZTM przygotowuje się do uruchomienia przynajmniej jednej linii autobusowej, która będzie przebiegać przez most. Jej otwarcie nie nastąpi wcześniej niż uroczystość otwarcia mostu, która jest planowana na 7 października.

– Nowa linia połączy osiedle Załęże szybką trasą do centrum miasta. Szczegółów jeszcze nie znamy, gdyż trwają opracowania, jaki wariant wybrać. Z jednaj strony trwają szacunki popytu, a z drugiej musimy dokładnie wymierzyć nową trasę i policzyć, jakie uzyski czasowe możemy zaoferować mieszkańcom dzięki utworzeniu nowej linii, albo zagospodarować, którąś z tych obecnie funkcjonujących linii np. nr 1, 11 czy 41- mówi Łukasz Dziągwa, zastępca dyrektora ZTM.

ZTM przeprowadzi analizy, które dadzą odpowiedź, czy lepszym rozwiązaniem będzie uruchomienie nowej linii, czy przejazd przez most uwzględnić w obecnych liniach 1, 11, 41. O zwiększeniu liczby kursów w szczycie komunikacyjnym na razie trudno przesądzać.

– Nie mamy wniosków, które sugerowałyby, że tych linii jest za mało. Nie mamy też takich skarg, że pasażerowie bardzo cierpią z powodu ścisku w autobusach, które obecnie jeżdżą.

– Dotychczasowa siatka połączeń dla osiedla Załęże wydaje nam się optymalną, gdyż w większości rozwiązuje zdecydowaną większość potrzeb komunikacyjnych mieszkańców bądź osób, które dojeżdżają do pracy na tym osiedlu. Oczywiście, możemy puszczać autobusy co 10 minut, tylko żeby ktoś nimi jeździł i za to płacił – mówi Łukasz Dziągwa.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama