Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Nowe władze gminy Krasne cywilizują współpracę z Rzeszowem w sprawie komunikacji. Na wakacjach autobusy linii nr 46 będą się zatrzymywać w Malawie.

To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Krasne. Chcąc dojechać autobusem do centrum Rzeszowa i z powrotem, byli skazani na Podkarpacką Komunikację Samochodową. Z obsługi mieszkańców wsi Malawa wiele lat temu wyrzucono Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Autobusy MPK nie mogły się zatrzymywać na przystankach w Malawie. 

W ostatnim okresie dotyczyło to linii 46, która od 1 września 2022 roku Rzeszów łączy z podłańcucką Albigową. Autobusy przejeżdżają przez Malawę, ale decyzją poprzednich władz gminy Krasne, nie mogły się zatrzymywać w tym sołectwie. Po kwietniowych wyborach samorządowych, w gminie zmienił się wójt – Wilhelma Woźniaka zastąpił Jacek Maternia.

Maternia postanowił skończyć z niedorzecznym zarządzeniem Woźniaka. Usiadł do rozmów z Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie, który organizuje miejską komunikację. O utrzymaniu linii 46 do Albigowej na wakacjach zabiegały także władze gminy Łańcut. Samorządowcy z obu gmin doszli do porozumienia z ZTM. Pozostało tylko podpisać umowy.

Wakacyjne kursy ZTM (obsługiwane przez MPK) do Albigowej będą od 24 czerwca do 31 sierpnia. W przypadku czterech par (dwa kursy poranne, dwa kursy popołudniowe – w dni robocze), autobusy będą się zatrzymywały na przystankach w Malawie. Zgodę na to dali radni gminy Krasne, wcześniej formalną zgodę musieli dać też rzeszowscy radni.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Grafika: materiały Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie

– Pod koniec wakacji będziemy rozmawiali z władzami gminy Krasne o rozszerzeniu porozumienia o wszystkie siedem par kursów linii 46, czy chociażby przedłużeniu linii nr 6 z pętli Słocińska do OSP Malawa – mówi Łukasz Dziągwa, p.o. dyrektora ZTM w Rzeszowie. 

Niewykluczone, że po wakacjach uda się się wydłużyć do Malawy także kursy linii nr 4, której autobusy dziś trasę kończą przy hipermarkecie Auchan Krasne. Rozważane jest wydłużenie linii 4 do szkoły i ronda w Malawie. ZTM chce jeszcze przekonać gminę Krasne, by współfinansowała wydłużenie kursów autobusów linii 11 – do stadionu Crasnovii. 

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama