W najbliższy piątek (7 listopada) w rzeszowskim kinie Zorza zostanie pokazany dokument „Jego oczami” o księdzu Józefie Tischnerze. Po pokazie z publicznością spotka się autor projektu Szymon J. Wróbel.

„Jego oczami” to nietypowe spojrzenie na historię ks. Józefa Tischnera. Głównym bohaterem filmu jest Kazimierz Tischner, brat księdza Józefa na którego spadło brzemię kultywowania dobytku swojego brata. Wraz z panem Kazimierzem widz wybiera się w podróż, w trakcie której zwiedza miasta, miejsca które związane były z księdzem Józefem i w których do dziś można usłyszeć góralską muzykę. Film zaskakuje, wzrusza…

„Jego oczami” to pierwszy niezależny projekt o ks. Tischnerze stworzony przez ludzi, którzy nigdy osobiście go nie poznali. Muzykę do filmu stworzył Marcin Wyrostek z zespołem Coloriage, a powstał on w 90 procent z własnych pieniędzy. Film nie zawiera żadnych archiwalnych zdjęć, dlatego często mówi się o nim że jest „nietypowym dokumentem”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Film w kinie Zorza rozpocznie się o godz. 19:00

Reżyser Szymon J. Wróbel, po powrocie z „3 Przeglądu Najnowszych Polskich Filmów” we Lwowie, rusza promować książkę, która wraz z filmem na DVD ukazała się 13 września 2014 r. Kinowa premiera filmu odbyła się 22 marca 2013 roku.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

 

Reklama