Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z nowego ponad 21-kilometrowego odcinka A4 na Podkarpaciu. Odcinek od węzła Przemyśl do Korczowej (granica państwa) wybudowany został przez firmę AVAX. Wartość kontraktu to 818 mln zł.

[Not a valid template]

 

Odcinek A4 od węzła Przemyśl do Korczowej to już drugi podkarpacki odcinek autostrady, który zrealizowany został systemem projektuj-buduj. Pozwoli on na zapewnienie płynnego, bezkolizyjnego przejazdu pojazdów w kierunku przejścia granicznego w Korczowej. Rozdzielony zostanie ruch lokalny od tranzytowego, dzięki czemu znacznie poprawi się bezpieczeństwo ruchu na istniejącej DK4.

– Ważnym aspektem jest także zaoszczędzenie czasu przejazdu w ruchu pasażerskim i towarowym, zwłaszcza w kierunku przejścia granicznego. Przejazd tym odcinkiem zajmie nam nie więcej niż 20 minut – poinformowała Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

Dzięki oddaniu do ruchu odcinka od węzła Przemyśl do Korczowej kierowcy mają możliwość przejazdu autostradą o długości prawie 50 km, która wiedzie nieprzerwanie od Jarosławia do granicy z Ukrainą. Kierowcy jadący od strony Rzeszowa mogą wjechać na A4 poprzez węzły:

– Jarosław Zachód na DK 4

– Jarosław Wschód na DW nr 880

– Przemyśl na DK 7

Autostradą A4 do granicy już otwarta [ZDJĘCIA]

– Korczowa na DK4 (zakończenie robót w przyszłym roku)

Budowa A4 w. Przemyśl-Korczowa obejmowała m.in.:

– budowę trasy o dł. ponad 21 km,

– budowę węzła drogowego „Korczowa” z drogą krajową nr 4,

– budowę dwupoziomowych przejazdów z drogami poprzecznymi przecinającymi autostradę. A4 na tym odcinku krzyżuje się 4 razy z drogami powiatowymi i 6 razy z drogami gminnymi.

– budowę drogowych obiektów inżynierskich w ciągu i nad autostradą (11 obiektów w ciągu A4 oraz 10 obiektów nad A4),

– budowę 16 przepustów dla małych zwierząt i płazów

– budowę 2 miejsc obsługi podróżnych (MOP II Chotyniec, MOP III Hruszowice)

– budowę placu poboru opłat (PPO) zlokalizowanego w ciągu trasy zasadniczej, bez obiektów i urządzeń aktywnych (wyłącznie w zakresie prac pod późniejszą adaptację)

Koniec odcinka A4 znajduje się na przejściu granicznym z Ukrainą w miejscowości Korczowa. Odcinek autostrady jest wykonany w dwóch rodzajach nawierzchni: nawierzchni bitumicznej o długości 16,7 km i nawierzchni betonowej o długości 4,7 km.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama