Reklama

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazał Urzędowi Zamówień Publicznych dokumenty z postępowania przetargowego na dokończenie autostrady A4 na odcinku Rzeszów – Jarosław.

Zbadanie dokumentów przez UZP jest standardową procedurą. Umowę z wykonawcą będzie można podpisać dopiero wtedy, jeżeli Urząd Zamówień Publicznych pozytywnie zakończy kontrolę.

Przetarg na dokończenie ponad 41-kilometrowego odcinka A4 wygrało konsorcjum firm: Budimex i Strabag. Kontrakt opiewa na ponad 719 mln zł. Firmy mają 14 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. Z czasu wyłączono okresy zimowe – dwa razy po 3 miesiące od 15 grudnia do 15 marca.

Wykonawca ma m.in. dokończyć niewielką części nasypów, wybudować bariery energochłonne, ekrany dźwiękochłonne i drogi serwisowe. W przypadków obiektów mostowych to na wszystkich wykonane zostały konstrukcje. Do dokończenia pozostały nasypy i dojazdy do obiektów oraz wykonanie nawierzchni i elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Odcinek A4 Rzeszów – Jarosław miał powstać na Euro 2012. Do 14 stycznia br. budowało go konsorcjum firm Polimex Mostostal i Doprastav. Wtedy GDDKiA zerwała kontrakt z powodu dużych opóźnień w realizacji inwestycji. A4 jest wybudowana 69 procentach.

redakcj@rzeszow-news.pl

Reklama