Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Od odurzeniem żelazkiem w głowę zginęła 82-letnia kobieta w jednym z domów na alei Sikorskiego w Rzeszowie. Sprawcą prawdopodobnie jest syn ofiary. 

O zdarzeniu policjanci zostali poinformowani we wtorek ok. godz. 13:00 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że w jednym z domów przy al. Sikorskiego, najprawdopodobniej podczas awantury, 50-letni syn kilka razy uderzył w głowę 82-letnią matkę.

– Podjęta przez zespół ratownictwa medycznego reanimacja okazała się bezskuteczna i lekarz stwierdził śmierć kobiety – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

– Do jej śmierci doszło podczas kłótni z synem, w trakcie której kobieta została kilkukrotnie uderzona żelazkiem w głowę – twierdzi Piotr Pawlik, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa mieszkanki Rzeszowa. 

Jak twierdzi policja, po zdarzeniu syn kobiety dokonał samookaleczenia i z obrażeniami został przewieziony do szpitala. – Mężczyzna w dalszym ciągu przebywa w szpitalu na leczeniu, co uniemożliwia wykonanie z nim czynności procesowych – dodaje nadkom. Szeląg. 

Na miejscu pracująca pod nadzorem prokuratora policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady niezbędne do ustalenia szczegółowego przebiegu i okoliczności zdarzenia. Śledczy czekają teraz na decyzję lekarzy, kiedy będzie można przesłuchać zatrzymanego syna 82-letniej kobiety.

Za zabójstwo grozi od 8 lat do 25 lat więzienia lub dożywotnie pozbawienie wolności. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: