Reklama

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał mężczyzna, który w trakcie awantury groził bronią swojej ciotce, że ją zabije. Sąd aresztował 44-latka na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek około godz. 16:00 w jednym z domów w Haczowie w powiecie brzozowskim. Ze zgłoszenia kobiety wynikało, że doszło tam do awantury domowej, podczas której jej siostrzeniec groził jej pozbawieniem życia przedmiotem przypominającym broń.

Policjanci pojechali na miejsce. Sprawca awantury uciekł przed ich przybyciem, gdy tylko się dowiedział, że kobieta poinformowała o wszystkim policję.

Funkcjonariusze potwierdzili wersję kobiety. Gdy jedni policjanci wykonywali oględziny i ustalali świadków, inni rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Zaangażowano do tego również psa tropiącego.

Policjanci zabezpieczyli broń, którą mężczyzna groził śmiercią kobiecie. W lufie znajdował się nabój typu „Flara”. Była to broń palna własnej konstrukcji. Dwa dni później mężczyzna został zatrzymany.

44-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa oraz nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. W piątek na wniosek prokuratura sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na trzy miesiące.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: