Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Znów problem z biletomatami Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. W ośmiu urządzeniach stacjonarnych za kupno biletu nie można płacić kartą płatniczą. 

Awarie biletomatów są na porządku dziennym. Albo nie działają w ogóle albo nie wydają reszty albo „wypluwają” bilon, normą jest że biletomaty „nie czytają” banknotów. Kto choć raz próbował skorzystać z biletomatów, to wie, że jest z nimi permanentny problem. 

W piątek Zarząd Transportu Miejskiego, który odpowiada za miejską komunikacją w Rzeszowie, poinformował o kolejnych usterkach. Tym razem w ośmiu biletomatach stacjonarnych nie można płacić kartą płatniczą.

– W chwili obecnej trwają prace serwisowo-konserwacyjne w biletomatach. Dostawca usługi płatności bezgotówkowych deklaruje szybkie przywrócenie funkcjonalności – zakomunikował ZTM. Data usunięcia awarii nie jest znana.

W których biletomatach nie można płacić kartą?

– Bardowskiego 01 (1B)

– Bł. Karoliny przedszkole 07 (81G) 

– Hetmańska przychodnia 03 (18A)

– Obr. Poczty Gdańskiej 01 (18E)

– Okulickiego osiedle 01 (2E)

– Piłsudskiego U. Marszałkowski 08 (1S)

– Pl. Wolności 01 (2C)

– Rejtana Millenium Hall 07 (80A)

ZTM przypomina, że za bilety jednoprzejazdowe można płacić w kasownikach kartą płatniczą, telefonem lub zegarkiem, bez konieczności posiadania papierowego biletu czy też Rzeszowskiej Karty Miejskiej.

ZTM zachęca również do kupowania biletów okresowych okresowych w sklepie internetowym ebilet.erzeszow.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama