Zdjęcie: Dominik / Czytelnik Rzeszów News

Mieszkańcy Rzeszowa skarżą się, że z natrysków krytego basenu Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji leci tylko zimna woda. 

„Uwaga!!! Awaria systemu ciepłej wody pod natryskami!!! Do czasu usunięcia usterki, woda pod natryskami będzie wyłącznie zimna. Za utrudnienia przepraszamy” – kartkę z takim napisem wywieszono na terenie pływalni przy ul. ks. Jałowego w Rzeszowie.

– Podobno brakuje pieniędzy na usunięcie awarii – sygnalizują nam Czytelnicy.

Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa, tłumaczy, że awaria systemu ciepłej wody trwa od ubiegłego tygodnia. Awarię sieci ma ROSiR, a naprawia ją Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie, które zasila basen. 

– Przyczyną awarii było rozszczelnienie rurociągu w okolicy parkingu przy wejściu na pływalnię – twierdzi Marzena Kłeczek-Krawiec. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ponadto awarii uległ układ paneli solarnych, które zasilają system ciepłej wody. ROSiR wybrał już wykonawcę prac remontowych. – Kompletuje materiały niezbędne do usunięcia awarii – informują miejscy urzędnicy. 

– Po ich otrzymaniu, wykonawca natychmiast przystąpi do prac naprawczych. Ciepła woda zostanie uruchomiona zaraz po usunięciu usterek – zapewnia rzecznik Kłeczek-Krawiec. Kiedy to się stanie? Jeszcze nie wiadomo. 

Jednocześnie miasto informuje, że z powodu prowadzonych przez MPEC prac przy pływalni, z której dziennie korzysta średnio ok. 160 osób, wyłączona jest część basenowego parkingu. – Bardzo przepraszamy za utrudnienia i niedogodności – dodaje rzecznik. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama