Zdjęcie: internauta "Pisul Maximus" / Czytelnik Rzeszów News

Nie działa totem rowerowy przy alei Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Jeden z segmentów urządzenia miasto wysłało do naprawy. 

„Jestem czynnym rowerzystą i zauważyłem że od kilku tygodni nie działa pierwszy totem ustawiony przy ścieżce rowerowej” – napisał do nas internauta „Pisul Maximus”. 

Pierwszy w Rzeszowie totem rowerowy przy al. Powstańców Warszawy postawiono w 2022 roku, drugi w tym roku na bulwarach. Urządzenia liczą rowerzystów, podpowiadają im dopuszczalną prędkość, by nie stać na światłach, podają też temperaturę  powietrza.  

Totemy zamontowano po to, by miasto miało lepszy obraz tego, ilu w mieście jest rowerzystów i jak planować z myślą o nich infrastrukturę. 

Co się stało, że totem przy al. Powstańców Warszawy nie działa? – Urządzenie normalnie funkcjonuje tylko brak jednego segmentu, który liczy dziennie rowerzystów. Segment po prostu zepsuł się – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Jak dodaje, w miniony czwartek (5 października) segment został wymontowany i odesłany do producenta do reklamacji. Naprawa ma się zakończyć w ciągu 14 dni – do 17 października. Totem zostanie naprawiony w ramach gwarancji urządzenia.

Totem na al. Powstańców Warszawy zarejestrował w tym roku już 177 446 rowerzystów w kierunku Lisiej Góry i 162 192 w kierunku rzeszowskich bulwarów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama