Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

– Właściciel będzie zadowolony, jak na Rzeszów spadnie kilka rosyjskich bomb? – pyta w liście do naszej redakcji pan Dariusz, mieszkaniec Rzeszowa.

W czwartek napisaliśmy, że na budynku firmy Orto-Res przy ulicy Zenitowej w Rzeszowie od wtorku wisi baner ze zdjęciem prezydenta Rosji Władimira Putina. W szybie jednak widać odbicie Adolfa Hitlera, wodza III Rzeszy. 

– Żeby nikt nie zapomniał, z kim mamy do czynienia – mówił nam Sławomir Wroński, prezes Orto-Res. Baner jest formą pokazania, że reżim Putina, wywołując 24 lutego wojnę na Ukrainie, stosuje te same metody co hitlerowskie Niemcy podczas II wojny światowej. 

Po naszej publikacji otrzymaliśmy list od Dariusza, Czytelnika Rzeszów News, który uważa, że baner powinien zostać zdemontowany. Poniżej publikujemy treść listu. 

Chcę spokojnie i bezpiecznie żyć

„To zbyt kontrowersyjne posunięcie w przestrzeni publicznej. Właściciel będzie zadowolony, jak na Rzeszów spadnie kilka rosyjskich bomb? Po co świadomie drażnić Rosjan, po co? Nie wie, że Rosjanie to pamiętliwy naród?

Taki baner niech sobie powiesi kancelaria prezydenta albo premiera w Warszawie, oni biorą za to odpowiedzialność. Na razie Oni nie mają takiej odwagi. Natomiast tutaj zwykły przedsiębiorca naraża pośrednio małe miasto wojewódzkie przy granicy.

Jako mieszkaniec stanowczo protestuje. Ja chcę spokojnie i bezpiecznie żyć. NIECH SOBIE NA WŁASNYM DOMU ZAWIESI.

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama