Zdjęcie: Jerzy Zygadło

Nie pytając o zgodę zakon oo. Bernardynów, działacze Konfederacji wywiesili banery wyborcze na ogrodzeniu pomnika Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie.

Na ogrodzeniu pomnika, którego właścicielem są Bernardyni, wiszą banery wyborcze trójki kandydatów Konfederacji w jesiennych wyborach parlamentarnych: Karoliny Pikuły, Tomasza Buczka i Michała Połuboczka. Wszyscy startują do Sejmu w okręgu nr 23. 

Na banery kandydatów Konfederacji na ogrodzeniu „symbolu Rzeszowa” zwrócił uwagę Michał Sztuk, współprzewodniczący podkarpackiej Nowej Lewicy.

„Jak nie gołębie, to Konfederacja. Hej, Konfederacja, Karolina Pikuła, Tomasz Buczek – czyli teraz Pomnik jest fajny, już nie promuje komunizmu i można się na nim lansować” – skomentował Michał Sztuk. 

 

Alojzy Garbarz OFM, rzecznik Zgromadzenia oo. Bernardynów, twierdzi, że żaden z kandydatów Konfederacji, ani jej sztab wyborczy, nie pytał o zgodę na wywieszenie banerów na ogrodzeniu pomnika.

– Takie zgody by i tak nie otrzymał. Jest to samowola. Banery zostaną usunięte – zapowiedział w czwartek o. Garbarz.

W czwartek zapytaliśmy działaczy Konfederacji, dlaczego wywiesili banery wyborcze bez zgody zakonników. Odpowiedzi, jak dotychczas, nie dostaliśmy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama