Sukces Bartłomieja Byjosia z Rzeszowa. Podczas Mistrzostw Polski Fitness w Białymstoku, 23-latek okazał się najlepszy w kategorii „fitness gimnastyczny mężczyzn open”.

[Not a valid template]

Bartłomiej Byjoś, oprócz tego, że trenuje fitness, jest również akrobatą. Występuje w parze ze swoją dziewczyną Delfiną Przeszłowską. Cała Polska o nich usłyszała w 2012 r., gdy oboje wygrali piątą edycję programu „Mam Talent!” w TVN. W nagrodę zdobyli 300 tys. zł.

Bartek zanotował kolejny, tym razem indywidualny sukces w zawodach fitness. W miniony weekend w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Fitness. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników, którzy startowali w 22 różnych kategoriach.

Bartek, który na Uniwersytecie Rzeszowskim studiuje wychowanie fizyczne, startował w kategorii „fitness gimnastyczny mężczyzn open”. 23-latek okazał się bezkonkurencyjny. Zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii nawet seniorów, a sam startował jako junior.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Po 4-letniej przerwie od startów w zawodach, poprzestając na tytule 4-krotnego Mistrza Polski Juniorów i czwartym miejscu na Mistrzostwach Świata, Bartek wrócił i obronił tytuł Mistrza Polski w dodatku w kategorii Open, gdzie nie było podziału ze względu na wiek – podkreśla dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR.

Kategoria „fitness gimnastyczny” jest uważana za jedną z trudniejszych i polega na wykonaniu układu dowolnego pokazującego umiejętności zawodnika. Oceniana jest również jego sylwetka.