Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Kolejne zmiany personalne w Asseco Resovii. Po fatalnych wynikach siatkarzy ze stanowiska prezesa klubu zrezygnował Bartosz Górski.

Górski zrezygnował ze stanowiska w sobotę po piątkowej porażce Asseco Resovii we własnej hali Podpromie z AZS Olsztyn 2-3 (23:25, 23:25, 25:18, 25:16, 11:15). Informacja na ten temat pojawiła się w niedzielę na oficjalnej stronie rzeszowskiego klubu. 

„Pan Bartosz Górski złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze skutkiem na dzień 30 listopada 2018 r. Bartoszowi Górskiemu dziękujemy za ogromne poświęcenie i lata wysiłku włożone w rozwój Klubu oraz popularyzację siatkówki wśród podkarpackiej społeczności” – poinformowała Asseco Resovia.

Sam Bartosz Górski na Twitterze napisał: „Dziękuję. To był dla mnie zaszczyt zarządzać klubem, który jest w moim sercu od dziecka. Zamykam piękny, pełen emocji rozdział swojego życia i otwieram się na nowe wyzwania. Kibicuję mocno. #GoSovia”. 

Rezygnacja ze stanowiska Bartosza Górskiego to skutek fatalnych wyników Asseco Resovii w sezonie 2018/2019 PlusLigi. Po dziewięciu rozegranych meczach rzeszowska drużyna zanotowała tylko jedno zwycięstwo, u siebie jeszcze nie wygrała. Asseco Resovia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z zaledwie sześcioma punktami na koncie. 

W październiku, po czterech kolejkach, stanowisko trenera Asseco Resovii stracił Andrzej Kowal i zastąpił go 50-letni Gheorghe Cretu z Rumunii. Bartosz Górski prezesem klubu był od czerwca 2016 roku. Na tym stanowisku zastąpił wówczas Marka Panka. Górski z Resovią był związany od 2002 roku, do 2008 roku zajmował się marketingiem, by później objąć funkcję wiceprezesa.

Bartosz Górski na stanowisku prezesa poprowadzi jeszcze klub podczas rozpoczynających się w poniedziałek (26 listopada) Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce. Asseco Resovia jest jednym z organizatorów mistrzostw. W poniedziałek na Podpromiu resoviacy zagrają z Sadą Cruzeiro, w środę podejmą Khatam Ardakan, w czwartek Diatec Trentino. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama