Reklama

27-letni przyjmujący, Bartosz Kurek został nowym siatkarzem Asseco Resovii Rzeszów. Umowa z zawodnikiem będzie obowiązywała przez jeden sezon z opcją przedłużenia na kolejny – poinformował rzeszowski klub.

„Podpisując kontrakt wiedziałem na co się piszę. Jeśli ktoś obserwuje grę Resovii to wie, że ten zespół nie ma żadnego lidera. Często dochodzi do wielu rotacji i gra praktycznie cała drużyna. Przystałem na te warunki i w rozmowie z trenerem nie straciliśmy wiele czasu, aby dojść w tej sprawie do kompromisu. Chcę dołączyć możliwie szybko do nowej drużyny i zacząć przygotowywać się do nowego sezonu” – powiedział Polsatowi Sport Bartosz Kurek.

Bartosz Kurek to wielokrotny reprezentant Polski. Jest złotym medalistą Mistrzostw Europy (2009 r.) oraz Ligi Światowej (2012 r.). Ma na swoim koncie także brązowe medale Mistrzostw Europy i Ligi Światowej, a także srebrny medal Pucharu Świata (2011 r.).

Swoją karierę Kurek rozpoczynał w Nysie, stamtąd przeniósł się do Kędzierzyna. Największe sukcesy osiągnął grając w PGE Skrze Bełchatów – Mistrzostwo Polski (2009, 2010, 2011 r.), Wicemistrzostwo Polski (2012 r.), Puchar Polski (2009, 2011 r.), srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata (2009, 2010 r.), brązowy medal Ligi Mistrzów (2010 r.), srebrny medal Ligi Mistrzów (2012 r.).

Ostatnie dwa sezony Bartosz Kurek spędził we Włoszech, gdzie z Lube Banca Macerata wywalczył Mistrzostwo Włoch i Superpuchar Włoch (2014 r).

„Wierzę, że Bartek poprowadzi nas do sukcesów i zastąpi Marko Ivovicia. Jest świetnym zawodnikiem i do tego Polakiem, co też ma znaczenie wobec limitu obcokrajowców obowiązującego w PlusLidze” – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii.

 

Resovia poinformowała także o przedłużeniu kontraktu ze środkowym bloku Łukaszem Perłowskim.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama