Ponad 600 osób przemaszerowało barwnym korowodem przez miasto. W niedzielę Rzeszowski Dom Kultury podsumował sezon kulturalny 2013/2014.

Dzieci, młodzież i dorośli, prowadzeni dźwiękami afrykańskich bębnów i grzechotek grupy capoeiry, przemaszerowali kolorowym korowodem spod fontanny multimedialnej, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i Grunwaldzką na rzeszowski Rynek. Kowboje, słoneczniki, smerfy, mrówki, wiewiórki czy myszki… Nie sposób wymienić wszystkich barwnych postaci, które wzięły udział w wesołym marszu przez centrum miasta. Zespoły: Akcent, Iskierki, Impuls, Puenta, Klaps, Beskid, Scena Tańca Colibri, Alipsi czy Mini…, tańcząc w rytm piosenki Pharrela Williamsa „Happy” wkroczyły na Rynek. W ten sposób rozpoczęła się niedzielna impreza pod hasłem „Rzeszowski Dom Kultury mieszkańcom Rzeszowa”, podsumowująca cały sezon kulturalny 2013/2014 Rzeszowskiego Domu Kultury.

– Naszym korowodem chcieliśmy pokazać, jak wielka artystyczna siła drzemie w Rzeszowskim Domu Kultury. Te ponad 600 osób, to tylko namiastka wszystkich uczestników, którzy przez cały rok biorą udział w organizowanych przez nas zajęciach – mówiła jedna z organizatorek Anna Kniaziewicz z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Wśród 50 różnych zajęć, organizowanych przez RDK każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, począwszy od 3-latków do osób w wieku 65+. – Chcemy, by u nas panowała rodzinna atmosfera. Mamy nadzieję, że jesteśmy rodzinnym Domem Kultury, bo u nas bez względu na wiek, każdy znajdzie dla siebie jakieś zajęcia począwszy od plastycznych, technicznych, manualnych, tanecznych czy rękodzielniczych – wyliczała Anna Kniaziewicz.

Przygotowania do niedzielnego święta trwały ponad pół roku. Instruktorzy i choreografowie przygotowywali specjalne stroje i opracowywali tańce. Na scenie na rzeszowskim rynku młodzi i starsi uczestnicy zajęć w RDK, zaprezentowali swoje występy.  Pokazy show dance, tańca nowoczesnego, orientalnego, nowoczesnego oraz grup wokalnych i wokalno-instrumentalnych, rzęsiście oklaskiwane były przez stojących pod sceną rodziców i mieszkańców.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Moja córeczka od roku uczestniczy w zajęciach organizowanych przez RDK, dziś jest przebrana za mróweczkę. Ja natomiast w zajęciach biorę udział już kilka lat, a dziś też tańczyłam na scenie. To bardzo fajne, że razem, w jedno miejsce, możemy rodzinnie chodzić na zajęcia. Może niebawem uda mi się namówić i męża – mówiła pani Anna z Rzeszowa.

Program niedzielnej imprezy ułożono tak, by wszystkie grupy wiekowe znalazły coś dla siebie. Impreza plenerowa była przekrojem tego, co RDK oferował mieszkańcom w ostatnich dziewięciu miesiącach. Wobec czego na Rynku można było wziąć udział w zajęcia artystycznych, warsztatach ogrodniczych, sportowych czy edukacyjnych.

Niewątpliwie jedną z atrakcji przygotowaną przez RDK były rozgrywki szachowe z Mistrzem Polski. Arkadiusz Babiarz ma 9 lat i jego wiek był zaskoczeniem dla każdego, kto odważył się stanąć do rywalizacji z mistrzem. – Myślałam, że będę grać z tym starszym panem – wskazywała na instruktora Arka, 13-letnia Małgosia. – Ale jestem zaskoczona. Rozłożył mnie na łopatki – mówiła ze śmiechem po przegranej partii.

Po godzinie 18, na rynku rozpoczął się blok koncertowy. Na początek zaprezentowały się lokalne zespoły rockowe Po Naszemu oraz Mr. TnT. Gwiazdą imprezy będzie koncert zespołu Strachy na Lachy, który rozpocznie swój występ o godz. 20:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama