Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, chce wykorzystać potencjał wód leczniczych w naszym mieście i planuje budowę basenu solankowego. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ratusz będzie szukał wykonawcy. 

Nowe marzenie Tadeusza Ferenca poznaliśmy już podczas sierpniowej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Prezydent zapowiedział wtedy budowę w Rzeszowie basenu solankowego, który miałby zostać uruchomiony w przyszłym roku. – Ludzie potrzebują basenu, gdzie będą mogli korzystać z mineralnych wód leczniczych – uważa prezydent Ferenc.

Ratusz projekt takiego basenu ma już od dwóch lat, ale zanim przyjdzie do jego realizacji, musi on zostać najpierw zaktualizowany, szczególnie w zakresie kosztów planowanej inwestycji. Jeśli miasto z tym się szybko upora, to jest szansa, że przetarg na budowę basenu solankowego mógłby zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Miasto wstępnie szacuje, że taka zdrowotna atrakcja mogłaby kosztować ponad 7 mln zł. Basen jednorazowo mógłby pomieścić około 50 osób. Jego budowa przewidziana jest w okolicach Szpitala Miejskiego przy ulicy Rycerskiej od strony ulicy Marszałkowskiej.  Rzeszowskie źródła solankowe znajdują się właśnie tam. W Szpitalu Miejskim od 2010 roku działa Zakład Balneologii, nazywany „rzeszowskim uzdrowiskiem”.

Ze źródeł wody solankowej czerpanej ze złóż leżących około 300 metrów pod ziemią korzystają głównie pacjenci placówki, w której wykonywane są zabiegi w dziedzinie balneologii, kinezytyrapii i fizykoterapii. Zabiegom są poddawani pacjenci po urazach i zabiegach ortopedycznych, którzy cierpią na schorzenia stawów i mięśni, zaburzenia krążenia i choroby układu nerwowego.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Noo jak by się udało to wybudować, to będzie sukces bo powstanie AuqaPark i to nie byle jaki bo prozdrowotny ;D A że na 50 osób – kto by tam liczył !!! chcieliście AquaParku to go macie

  2. na 50 osób? no to tłumy 😀 jak robić to z rozmachem w stylu term na podhalu albo basenów termanych na węgrzech lub słowacji a nie…

  3. Jest szansa ae chyba jak złapać szympansa.Władze miasta mogły planować i ogłaszać przetargi na projekt a następnie budowę obiektu ale pod warunkiem gdy będą mieli prawo do działek.Teraz terenami i nadzór nad szpitalem płucnym sprawuje chyba marszałek który przejął szpital płucny w parku zadłużoną i fatalnym stanie technicznym.

  4. Scenariusz będzię ten sam jak w przypadku innych inwestycji tzn oferty wykonawców będą znacznie wyższe niż budżet Zamawiającego. Patrz Hala Podpromie, basen przy ul. Matuszczaka

Comments are closed.