Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Od soboty (25 maja) można już pływać w otwartych basenach ROSiR-u. Otwarcie nowego sezonu kąpielowego na Żwirowni zaplanowano na 8 czerwca.

Miasto postanowiło nieco wcześniej rozpocząć sezon kąpielowy na odkrytych basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pułaskiego. W planach otwarcie basenów było na Dzień Dziecka (1 czerwca).

– Na wniosek mieszkańców uruchomiliśmy kąpielisko w sobotę (25 maja). Do końca maja będzie czynne wszystko, oprócz basenu wyczynowego. Będzie można z niego korzystać od 1 czerwca – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biuro prasowego Urzędu Miasta  Rzeszowa.

– Ceny pozostają bez zmian w stosunku do ubiegłego roku. Do końca maja baseny będą czynne od 10:00 do 18:00, natomiast od 1 czerwca od godz. 9:00 do 20:00 – dodaje.

Ceny biletów? Normalny do godz. 17:00 – 12 zł, między 17:00 a 20:00 – 9 zł. Ulgowy analogicznie – 8 zł i 4 zł. Ulgowy przysługuje uczniom, studentom do 25. roku życia, emerytom i rencistom, osobom z I stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunem – za okazaniem legitymacji. Dzieci do lat 7 do 17:00 – 3 zł, później wchodzą już bezpłatnie.

Baseny będą czynne do końca sierpnia. Jeśli pogoda pozwoli, to miasto przedłuży działanie kąpieliska do września. Baseny ROSIR-u – po modernizacji wartej prawie 17 mln zł – uruchomiono w ubiegłym roku na Dzień Dziecka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jeśli zaś chodzi o kąpielisko przy Żwirowni, to oficjalnie tam sezon kąpielowy rozpocznie się 8 czerwca. Kąpielisko ma być czynne w godz. 10:00-18:00. W tych godzinach bezpieczeństwa plażowiczów będą strzegli ratownicy.

Plażowicze nad Żwirownią skorzystają z dwóch stref wodnych: dla dzieci i do pływania dla osób starszych, a także z placu zabaw dla dzieci, boiska do gry w siatkówkę, wypożyczalni sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne).

Ceny bilet nie zmienią się. Młodzież zapłaci złotówkę, dorośli – 2 zł, a dzieci do lat 7 wejdą na teren kąpieliska za darmo. Co roku Żwirownię odwiedza w sezonie około 40 tys. osób.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama