„## BEAUTY” to połączenie pasji i dwóch miłości: do fotografii i do wizażu. „## BEAUTY” to Mariusz Baran i Marta Kwolek. „## BEAUTY” to wystawa, która pokazuje, że świat fotomodelingu, może być odmianą sztuki. Będzie ją można oglądać od piątku (14 października) w rzeszowskiej Galerii Nierzeczywista.

[Not a valid template]

 

„## BEAUTY” to wystawa Mariusza Barana, który sfotografował  modelki wystylizowane przez Martę Kwolek. Na zdjęciach można zobaczyć ogromną dbałość o szczegóły.

Taki zabieg powoduje, że obok tych prac nie można przejść obojętnie, tym bardziej, że kobiety, które Baran utrwalił w swoich fotografiach wyglądają jak księżniczki, caryce czy też matrony. Tak wykreowane postaci  intrygują, hipnotyzują i uwodzą, a obserwator nie może od nich oderwać wzorku.

O wyjątkowości sfotografowanych stylizacji świadczy także fakt, że wszystkie zostały wykonane w oparciu o materiały znalezione w sklepach second-hand. Ubrania te dzięki Marcie Kwolek otrzymały nowe życie.

Niemniej ciekawymi postaciami są sprawcy tego całego fotograficznego zamieszania. Mariusz Baran z zawodu jest… nauczycielem. Fotografem natomiast został przypadkiem i w życiu nie przypuszczał, że robienie zdjęć pochłonie znaczną część jego życia.

Z artystyczną materią lubił eksperymentować, by w końcu odkryć, że w studio odnajduje spełnienie swojej pasji. Piękno, różnorodność i niezwykłość ludzkich twarzy powodują, że fotografia staje się dla niego niezwykłą podróżą w głąb samego siebie.

Swoimi pracami Mariusz Barana pragnie pokazać, że świat fotomodelingu to nie tylko komercja i reklama, ale również sztuka. Fotografuje oszczędnie, pamiętając, że na zdjęciu najważniejszy jest człowiek.

Mariusz Baran jest od 2008 r. jest związany z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym. To autor wystaw indywidualnych i zbiorowych, nagradzanym i wyróżnianym w konkursach fotograficznych.

Jego ostatni sukces, tytuł laureata XV edycji międzynarodowego konkursu „Portret 2016” w Kole, związany jest ze zdjęciem „#blueberry”, które będzie można zobaczyć podczas wystawy „## BEAUTY”. Jego artystyczne motto brzmi: „zdjęcia należy czytać, a nie oglądać”.

Z kolei wizażystka, Marta Kwolek jeszcze kilka lat temu była urzędniczką, ale postanowiła zmienić swoje życie zawodowe i oddać się  pasji. O sobie mówi, że jej historia jest typowa. – W pewnym momencie życia postawiłam wszystko na jedną kartę i zaczęłam realizować swoje marzenia – mówi.

I udało się. Nowej pracy oddała całe serce, dzięki czemu w ciągu kilku lat osiągnęła poziom, na który inni pracują zdecydowanie dłużej. Przez dwa lata intensywnie szkoliła się u najlepszych.

Marta Kwolek współpracuje przy sesjach zdjęciowych na terenie Rzeszowa i Warszawy oraz prowadzi tam kursy, szkolenia i warsztaty. Od niedawna swoje pasje może łączyć, współpracując przy sesjach zdjęciowych poza granicami kraju. W maju b.r. zrealizowała kolejne marzenie – otworzyła Studio Makijażu w Tyczynie. Specjalizuje się w makijażach ślubnych, wykonuje również, makijaże okolicznościowe i artystyczne.

„## BEAUTY” będzie miała dwie odsłony –  w Rzeszowie i w  Tyczynie.

Najpierw odbędzie się wernisaż wystawy w Galerii Nierzeczywistej RSF (ul. Matejki 10) 14 października (piątek) o godz. 18:00. W Rzeszowie dzieło Barana i Kwolek będzie można oglądać do 3 listopada (czwartek).

Następnie wystawa zostanie przeniesiona do Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej „Spichlerz” w Tyczynie, gdzie także odbędzie się uroczyste otwarcie, 9 listopada (środa) o godz. 18.00.

Rzeszów News jest patronem wystawy „## BEAUTY”.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama