Investing to green business

Ponad 2,5 tysiąca nowych jednoosobowych firm będzie mogło powstać dzięki bezzwrotnym dotacjom na założenie własnego biznesu. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie wybrał podmioty, który będą przyjmować wnioski o dotacje. Procedura ma być uruchomiona we wrześniu.

Rzeszowski WUP ogłosił listę 32 podmiotów, które na Podkarpaciu będą przyjmowały wnioski o przyznanie bezzwrotnych dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej.  Listę podmiotów możecie sprawdzić TUTAJ.

Maksymalna kwota dotacji na własny biznes, o jaką będzie można się starać, to około 24 tys. zł. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na ten cel przeznaczył niemal dwukrotnie więcej pieniędzy. Do wykorzystania będzie blisko 130 mln zł.

Pieniądze będą pochodzić z unijnego programu Wsparcie Rozwoju Przedsiębiorczości, który jest częścią realizowanego przez samorząd podkarpacki Regionalnego Programu Operacyjnego. W latach 2014-2020 Podkarpacie otrzyma w ramach RPO ponad 2,1 mld euro. To znacznie więcej pieniędzy niż w poprzednim (lata 2007-2013) unijnym rozdaniu. Wtedy do podziału było 1,136 mld euro.

Tomasz Czop, dyrektor rzeszowskiego WUP-u, mówi, że bezzwrotne dotacje na założenie własnej firmy na Podkarpaciu od lat cieszą dużym zainteresowaniem. Teraz WUP przedstawił listę tych instytucji, firm, stowarzyszeń i fundacji, które już niebawem będą realizować projekty bezzwrotnego wsparcia dla osób zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Dokładnie chodzi o dotacje, poprzedzone szkoleniami i indywidualnym doradztwem oraz o wsparcie pomostowe, np. specjalistyczne usługi doradczo-szkoleniowe czy pomoc finansową w maksymalnej wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej – twierdzi Tomasz Czop.

WUP liczy, że prawie 130 mln zł, które zostaną przeznaczone na wsparcie przedsiębiorczości, na Podkarpaciu powstanie ponad 2,5 tys. nowych firm, jednoosobową działalność gospodarczą. Teraz 32 podmioty z ogłoszonej przez Urząd listy, muszą uruchomić całą procedurę naboru wniosków o dotacje.

– Spodziewamy się, że nastąpi to jeszcze we wrześniu. Zainteresowani dotacjami muszą jednak zauważyć, że teraz wysokość dotacji jest niższa niż poprzednio i wynosi około 24 tys. zł na osobę – dodaje dyrektor Czop.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama