Zdjęcie: Facebook.com / Konrad Fijołek
Reklama

Setki roślin, do tego drzewa, pergola, ławki i urządzenia do ćwiczeń pod chmurką. Latem, na osiedlu Pobitno, będzie można odpocząć w ogrodzie kieszonkowym.

– Pierwszy z tegorocznych ogrodów kieszonkowych powstanie przy ul. Kurpiowskiej. Zajmie  prawie 30 arów – zapowiada Artur Gernand z Kancelaria Prezydenta Rzeszowa

Projekt ogrodu jest już gotowy. Zarząd Zieleni Miejskiej zaplanował, że posadzanie 1347 roślin, w tym 38 drzew, m.in. grabów pospolitych i klonów pospolitych oraz wiele krzewów, bylin i traw ozdobnych – hortensje, liliowce, jeżówki czy rozplenice. 

Będzie również zadaszona pergola, do tego ławki, parklety wypoczynkowe i urządzenia siłowni plenerowej. Cały ogród rozświetlą lampy wykorzystujące energię słoneczną.

Przetarg na wykonawcę, jak zapowiadają miejscy urzędnicy, zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej będzie gotowy latem.

W ubiegłym roku w Rzeszowie powstały dwa ogrody kieszonkowe – w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta oraz Ustrzyckiej i Sanockiej. W tym roku w budżecie miasta są pieniądze na kolejne, m.in. przy al. Sikorskiego, w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama