Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Z prawego pasa będzie można skręcać tylko w prawo – takie zmiany jeszcze na wakacjach zostaną wprowadzone na rondzie Pobitno przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie.

Zmiany w ruchu zostaną wprowadzone na wniosek rzeszowskich taksówkarzy, którzy apelowali do miejskich urzędników o poprawę ruchu na kluczowym rondzie Rzeszowa. To rondo przez które każdego dnia przejeżdża tysiące kierowców, jadących m.in. w kierunku Łańcuta, czy też na obwodnicę.

W godzinach szczytu rondo jest zapchane do granic możliwości, a wyjazd/wjazd z/do Rzeszowa to nierzadko kilkudziesięciominutowe stanie w korkach. Ratusz postanowił uwzględnić propozycję taksówkarzy.

– Kierowcy z prawego pasa ruchu z każdego kierunku ronda będą mogli skręcać tylko w prawo – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

– Zmiany zaczną obowiązywać jeszcze na wakacjach. Na rondzie pojawią się nowe oznaczenia. To kwestia wymalowania dróg, pojawią się ciągłe linie. Zmiany w ruchu nie wiążą się z żadną przebudową ronda – dodaje Chłodnicki.

Drogowcy nie dają gwarancji, że nowe rozwiązanie zostanie wprowadzone na stałe. – Na razie będzie na próbę – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszowe-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

16 KOMENTARZE

 1. Myślę, że to świetne rozwiązanie. Połowa kierowców nie potrafi jeździć tamtym rondem (np. objeżdżają rondo prawym pasem).
  Ostatnio miałam sytuację, kierowca o rejestracji RLE jadąc od strony Piłsudskiego lewym pasem wjechał na prawy pas ronda, strąbił mnie (jechałam prawym pasem i wjechałam na prawy pas), a zjeżdżając z ronda z lewego pasa, zjechał również na prawy pas. To nie pierwsza taka sytuacja na tym rondzie. Bardzo dużo osób jadących w kierunku Łańcuta zjeżdża z lewego pasa ronda na prawy pas i jeszcze mają pretensje jak się ich strąbi, pomimo, że to oni komuś zajeżdżają nieprawidłowo drogę.

 2. „W godzinach szczytu rondo jest zapchane do granic możliwości, a wyjazd/wjazd z/do Rzeszowa to nierzadko kilkudziesięciominutowe stanie w korkach. Ratusz postanowił uwzględnić propozycję taksówkarzy.”

  Sranie w banie . Jeżdżę tamtędy już 13 lat i praktycznie w każdych porach i jak nie było autostrady było OK , teraz jest trochę gorzej ale jeszcze nigdy nikt tam nie stał w korku kilkadziesiąt minut, straszna przeginka autora tego tekstu. Jak jest korek to max. kilka minut , jest to trochę uciążliwe ale mówi się trudno, mnie też to wkurza.
  Aha i jeszcze jedno, „na wniosek taksówkarzy” ? , a kim oni do cholery są, mają już bus-pasy, PROPONUJĘ IM ZAWNIOSKOWAĆ ABY MIASTO ZBUDOWAŁO IM CAŁKIEM NOWE TRASY ZE SZLABANAMI NA WJAZDACH I WYJAZDACH BY TYLKO ONI MOGLI SIĘ PO NICH PORUSZAĆ LUB ZEZWOLIĆ IM NA JAZDĘ PO CHODNIKACH.

 3. Povzytaj kodeks to się dowiesz, że nie można opuszczać ronda z lewego pasa. Wystarczy kilkakrotna akcja policji i naucza się tumany jeździć po rondzie.

 4. Teraz dopiero będą korki. Zabieracie pół jezdni dla tych którzy jadą prosto lub w lewo. To nie jest dobry pomysł, a taksówkarze stoją w korkach tak jak każdy choć i tak na chwilę obecną mogą jeździć po bus-pasach.

 5. Z lewego normalnie mozna zjezdzac na prawy pas na rondzie, byle nie na pierwszym zjezdzie w prawo ale na wprost jak najbardziej o to jest logiczne i bezpieczne jak sie ma dobrze ustawionje lusterko prawe 😉

 6. Nie do konca dobre rozwiazanie, ale rzyczywiscie ludzie (3/4) po Rzeszowie nie umieja jezdzic i kurczowo trzymaja sie prawego pasa przed rondem jadac na wpros i w lewo po prawym pasie ze „spoconymi rekami” ze stresu blokujac innym bezpieczny zjazd. Taka jest prawda 😀

 7. Będzie masakra! Iluż jest skręcających w prawo? 10%? To teraz te 40% z prawego pasa właduje się do 50% z lewego i w rezultacie miasto kompletnie się zakorkuje! Zabrakło komuś wyobraźni?

 8. nie kumam. A do tej pory można było z prawego pasa skręcać w lewo? W ogóle to da się z ronda skręcić w lewo ??? Napiszcie, że nie będzie można z prawego pasa kontynuować jazdy na wprost a tylko skręcić w prawo….

Comments are closed.