Zdjęcie: Google Maps
Reklama

To będzie parking z 18 miejscami postojowymi. Miasto szuka projektanta. Zanim rozpocznie się budowa może minąć kilka miesięcy. 

– O budowę dodatkowych miejsc postojowych wystąpili do prezydenta mieszkańcy osiedla Mieszka I – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Inwestycja została zaplanowana w przyszłorocznym budżecie. – Na początek zostanie wykonana dokumentacja, przetarg na wybór projektanta został już ogłoszony – dodaje.

Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na pierwszą połowę lutego 2022 roku. Wybrana firma będzie miała osiem miesięcy na dostarczenie dokumentacji. 

Parking dla 18 samochodów powstanie przy al. Krzyżanowskiego, w rejonie skrzyżowania z łącznikiem prowadzącym do ul. Św. Michała Archanioła. – Będzie sąsiadował z już istniejącym parkingiem – tłumaczy Artur Gernand.

W ramach umowy, zostanie także dobudowany brakujący fragment  chodnika przy skrzyżowaniu al. Krzyżanowskiego z łącznikiem z ul. Św. Michała Archanioła. Powstaną też nowe zjazdy na parking i przejścia dla pieszych.

Zdjęcie: Google Maps

(la) 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama